Design Cabinet CZ

09.04. 2022 - 29.04. 2022

Talking Flowers

Workshopy a semináře

Open Call / Mezinárodní porcelánové sympozium v Dubí Keep in Touch 2022. Přihlásit se lze v prodlouženém termínu do 13. května 2022, výběr bude oznámen 17. května 2022.

Keep in Touch je mezinárodní porcelánové sympozium organizované pro studenty, designéry či umělce do 35 let. Pořádá ho ateliér Designu keramiky Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Odehrává se v jeho Experimentálním keramickém studiu Dubí. Programově navazuje na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií a workshopů

organizovaných od roku 2010 v Experimentálním keramickém centru v Dubí u Teplic.

 

Tématem letošního ročníku jsou Talking Flowers. Květiny jsou živé bytosti. Díky své eleganci spojené s pomíjivostí jsou brány jako jeden z nejstarších a nejběžnějších motivů v umění a designu, který udržuje jejich existenci napříč kulturami. Jak mohou květiny komunikovat? A jaký mohou mít v dnešní době vztah k porcelánu? 

Smyslem akce je vedle setkání laické a odborné veřejnosti také snaha přispět k širšímu povědomí o oboru. Po vzoru „learn by doing“ inspirovat mladší generaci, nabídnout jí prostor pro práci a probouzet zájem o řemeslo a materiál – porcelán.

Podmínky účasti

  • Poplatek za sympozium činí 100 EUR (~2 450 CZK).
  • Autoři nejlepších prací nebudou povinni platit účastnický poplatek
  • Sympozium je určeno studentům a mladým umělcům do 35 let z celého světa.
  • Přihlášky zasílejte do 13. května 2022 na e-mail: ceramicskit@gmail.com
  • V rámci přihlášky je třeba zaslat také návrh projektu (cíl, popis, plán výroby, skici) a portfolio s předchozími pracemi.
  • Odborná porota následně vybere 10 účastníků.

Přihláška je v příloze.

Více informací naleznete na instagramu, facebooku nebo oficiálním proposalu.

https://www.facebook.com/InternationalPorcelainMeetingKIT

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu