Design Cabinet CZ

12.01. 2020 - 10.04. 2020

Václav Řezáč – Kontinuum

Výstavy

V Sun Gallery lázeňského komplexu Spa Resort Sanssouci v Karlových Varech se představuje do 10. dubna 2020 výstava skla Václava Řezáče.

Václav Řezáč si od konce 90. let 20. století vybudoval renomé všestranného sklářského výtvarníka, designéra a v neposlední řadě pedagoga. Vystudoval sklářskou školu v Železném Brodě a v roce 2001 absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Vladimíra Kopeckého.

Výstava v Sun Gallery představuje díla vzniklá v době jeho nedávného pedagogického působení v Japonsku na prestižní škole Toyama City Institute of Glass Art (TIGA).

Podařilo se mu ve své nové tvorbě spojit dvě zcela odlišné technologie: tavení skla do formy a hutní postupy. Tavené a broušené geometrické objekty kombinuje se žhavou hmotou skla a dociluje tak harmonického spojení zdánlivých kontrastů. Výsledkem jsou sofistikované objekty se symbolickým poselstvím a mimořádným estetickým potenciálem, vytvořené od počátku do konce samotným umělcem.

Skutečnost, že všechna vystavená díla budou představena v České republice poprvé, činí z karlovarské výstavy mimořádnou událost.

Sun Gallery, Blue House Spa Resort Sanssouci, Karlovy Vary

Více v příloze a na http://www.vaclavrezac.cz/

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu