Design Cabinet CZ

02.10. 2022 - 02.10. 2022

Vítěz Národní ceny za studentský design 2022 *JUNIOR je Konrád Karlík

Soutěže

Konrád Karlík, absolvent pražské Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické v Hellichově ulici získal Národní cenu za studentský design *JUNIOR mezi 142 soutěžícími pracemi a 63 nominacemi, a to za svou absolventskou práci z roku 2021 Typografie Hudební noty a sazba / Návrh notové sazby pro lineární bezserifové písmo.

Vedoucí jeho práce byl MgA. Martin Procházka. Juniorský titul získává nejvýše oceněná práce z řad studentů vyšších a středních odborných škol. Konrád dnes již studuje na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

 

Mezinárodní porota ocenila jeho náročnou práci: Netradiční pojetí a zpracování tématu typografie v oblasti, kde by jí hledal málokdo, se vyznačuje čistým a precizním zpracováním za důrazu na hlubokou znalost problematiky notového zápisu. Díky tomu je tato práce zcela ojedinělým, ale velmi zdařilým projektem.

MgA. Lucie Lobotková, zástupkyně předsedy mezinárodní poroty

 

Konrád získává právo užívat chráněnou značku Národní cena za studentský design 2022 *JUNIOR, diplom, voucher na letní účast v ArtCampu FDU LS, dárkovou kartu na možnost nákupu v IKEA ve výši 4 000 Kč, voucher na možnost nákupu knih z nakladatelského a vydavatelského domu Albatros Media ve výši 2000 Kč a roční předplatné časopisů Font a Brand&Stories.

Konrád byl současně oceněn děkanem Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara: Děkan oceňuje komplexní a originální řešení symbiózy typografie a notového záznamu.

MgA. Vojtěch Aubrecht

Děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni

Získává tak od děkana školy částku 10 000 Kč.

Rozhovor s Konrádem, kdy ještě nevěděl, že se stal vítězem soutěže, najdete na: http://www.designcabinet.cz/rozhovor-viteze-narodni-ceny-za-studentsky-design-2022-junior-konrad-karlik

Konrádovi blahopřejeme a přejeme zdárné ukončení studia na UMPRUM, a pak i mnoho zajímavých zakázek v profesionálním životě!

 

Lenka Žižková

Foto Pavlína Lindová

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu