Design Cabinet CZ

21.03. 2019 - 24.03. 2019

Vzorový byt ve stylu digitální romantiky na veletrhu For interior

Festivaly a veletrhy

Na pražském výstavišti PVA Expo v Letňanech se koná ve dnech 21. – 24. března. 2019 veletrh o bydlení For interior. Jeho doprovodným programem je projekt Design Shaker, kde bude letos po více než 10 letech k vidění „vzorový byt“ o ploše 90 m2. Jedná se o reálnou ukázku bydlení v měřítku 1:1, která má za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost.

Ústředním tématem vzorového bytu je „digitální romantika“. Proto byly použity materiály jako lamináty, kovolamináty, digitální tisk v mnoha podobách, moderní kování aj. Představí se kombinace pastelových barev s akcentem zlaté a černé, jež působí luxusně, současně však útulně a přívětivě. Cílem prezentace nemá být sterilita ani futurismus, ale domácí pohoda spojená s elegancí. Návštěvníci by si měli odnést inspiraci, jak pracovat s konceptem návrhu, a jak podle něho sladit materiály, barvy a doplňky.

V expozici vzorového bytu však nepůjde pouze o barvy, materiály a jejich vzájemné kombinace. Prostřednictvím informačního systému se návštěvníci dovědí, na co si dát pozor při zařizování pozor, jak zařídit byt ergonomicky a jaké vychytávky a detaily neopomenout. Pro návštěvníky bude připravena stejnojmenná publikace s řadou informací a tipů na zařizování.

Více v příloze a na www.vzorovy-byt.cz

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu