Design Cabinet CZ

16.03. 2012 - 24.04. 2012

Život jako šperk – šperk jako Život

Výstavy

Srdečně Vás zveme na vernisáž šperkařky Hemse Ismail, která proběhne ve čtvrtek 15. 3. 2012 od 19 hod. v Galerii KusKovu.


Šperky Heimse Ismaily

Hemse Ismail (1975) se po studiu bankovnictví a působení v bankovní sféře rozhodla opustit tyto vody a v roce 2006 se začala věnovat vytváření šperků. V roce 2008 nastoupila na SOU Solunka v Praze do kurzu zlatník a klenotník, kde získala řemeslné dovednosti.

Hemse Ismail vyrábí šperky především ze stříbra, bílého a žlutého zlata. Pracuje jak s drahými kameny, tak i polodrahokamy, ale i s plastem. Inspiraci čerpá v přírodě a architektuře. Ráda se inspiruje i v orientální kultuře, což vyplývá z jejího původu. Ze všeho nejraději vytváří prsteny, protože se jedná o tvarově zajímavý útvar, který je možné sledovat ze všech úhlů na rozdíl od náušnic či


O galerii Kuskovu
Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klade zejména na originalitu a profesionální zpracování. Galerie pravidelně pořádá výstavy výtvarníků pracujících s kovem, ale i jinými materiály a médii.

Biskupský dvůr 6
110 00 Praha 1
úterý až pátek od 13 hodin do 18 hodin
Více informací na www.kuskovu.cz

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu