Design Cabinet CZ

06.05. 2022 - 13.05. 2022

Zlin Design Week

Festivaly a veletrhy

8. ročník festivalu Zlin Design Week nabízí od 6. do 13. května 2022 konference, výstavy, workshopy i party.

Druhý květnový týden se ve Zlíně tradičně setkávají všichni, kteří se ve světě designu pohybují i ti, kteří se ho chystají prozkoumat.

Miriam van der Lubbe, kreativní ředitelka Dutch Design Weeku, nedávno řekla, že designéři teď více než kdy dříve ovlivňují naši budoucnost a mohou změnit svět k lepšímu. To je obrovská příležitost i zodpovědnost, a proto chceme být platformou, kde se právě o takových možnostech může otevřeně diskutovat. A podporovat ty, kteří k takové změně mohou přispět,“ komentuje k festivalu jeho ředitelka, Jitka Smolíková.

I proto se Zlin Design Week vydal na dvouletý průzkum témat spojených s univerzálním designem. Návštěvníci tak budou mít možnost ho nejen letos objevovat z různých perspektiv – ať už v rámci Konference (pondělí 9. 5. 2022), kde se představí řečníci jako Rama Gheerawo, Ivelina Gadzheva nebo Design and Architecture Norway, nebo některého z workshopů. Během nich přiblíží rozvoj kreativního leadershipu a principu univerzálního designu v souvislosti s děním na Ukrajině již zmínění Rama Gheerawo a Ivelina Gadzheva (středa 11.5.2022), své zkušenosti s tím, jak lze strategicky využívat design pro propojování generací se podělí Nor Herman Freng Billett (středa 11. 5.2022) a rozvoj dovedností týkajících se metody design thinking zajistí společnost Google v rámci svého programu New Generation of Founders (pátek 13. 5.2022)

Nouze nebude ani o kulturní program, vzdělání a workshopy. Už v pátek 6. 5.2022 proběhne vernisáž výstavy 100 let zlínského designu, která poukáže na fenomén zlínského průmyslového designu. Další vernisáž návštěvníky čeká i v sobotu 7. 5. 2022 – výstava Best in Design Best of ‘22 v galerii G18 bude zahájena společnou diskusí s finalisty a porotci 13. ročníku této mezinárodní soutěže. Kdo se stane jejím vítězem se však dozvíme až večer během Openingu celého festivalu, který do Zlína přivádí také Police Symphony Orchestra nebo zpěvačku Barboru Mochowou.

Letošní rok bude mít v ZDW prostor i Design KANTÝNA, která se promění v offline prostor pro setkání, networking a diskuze, a výstavy Long Life a Vždyť to psali na netu…, které se zabývají dezinformacemi, mediální gramotností a designem, který reflektuje fenomén stárnoucí společnosti.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu