Design Cabinet CZ

08.05. 2024 - 14.05. 2024

Zlin Design Week 2024 = výstava Future is, Fashion show, performance a vyhlášení mezinárodní soutěže Best in Design

Festivaly a veletrhy

10. ročník festivalu Zlin Design Week, který proběhne od 8. do 14. května 2024, odhalil letošní program. Nabídne návštěvníkům atraktivní program na několika významných místech a dominantách města - například v Baťově památníku, Zlínském zámku nebo továrním areálu Svit. Organizátoři chtějí upozornit a reagovat na otázky rezonující současnou společností ve vztahu k budoucnosti prostřednictvím síly designu.

Návštěvníci si mohou vybrat z placených i neplacených částí programu, které jsou zveřejněné na webu festivalu. Akreditace na dobu celého festivalu stojí v základní variantě 690 Kč. Letos zahrnuje vstupy na všechny hlavní události. 

 

Konference Design na hranici

Konference Design na hranici, zaměřená na aktuální témata digitálního designu, designu produktů a motion designu, se uskuteční ve čtvrtek 9. května. Mezi řečníky se objeví například Mike Derycke, jenž se zabývá kódováním v ateliéru digitálního designu v Bruselu, nebo Ivan Floreš ze společnosti Motionhouse, který bude mluvit o světě motion designu, konkrétně na téma Jak přežít v komerčním světě.

 

Fashion show 

Fashion show Future is spectrum proběhne 10. května. Ukáže, že budoucnost není jednoduchou lineární cestou, ale dynamickým spektrem možností. Tento koncept zahrnuje různorodost, individualitu a neustále se vyvíjející povahu naší cesty do neznáma.

 

Design Dazzle, Powered by PechaKucha

13. května proběhne otevřená diskuze mezi umělci z různých kreativních oborů. Akce PechaKucha nabídne jedinečnou příležitost pro architekty, designéry, umělce a teoretiky setkat se a sdílet své myšlenky. 

 

Best in Design Ceremony

11. května dojde v Památníku Tomáše Bati ke slavnostnímu vyhlášení výsledků držitele titulu mezinárodní soutěže Best in Design 2024, která je určena pro mladé designéry do třiceti let. Všechny práce finalistů bude možné si prohlédnout v galerii G18 na výstavě Future is Best of ’24! od 9. do 24. května 2024. 

Organizátoři v rámci podpory mladých designérů spolupracují s vítězi a finalisty i během samotných ročníků. Krásným příklad je módní zážitek Fashion performance X Our Shift, který si připravil na neděli 12. 5. Milan Flíček, držitel titulu Best in Design 2020 a zakladatel značky Our Shift. Právě zde odhalí svou kolekci, při jejíž výrobě se využívaly recyklované bannery a nadbytečné kusy oblečení z firmy Škoda. Cílem bylo transformovat tyto materiály do unikátních a udržitelných módních kousků, což podporuje myšlenku recyklace a kreativního využití nevyužitého zboží.

 

Doprovodný program

Pro návštěvníky festivalu je připravena série workshopů realizována zlínskou Robotou, kreativní digitální dílnou, kterou vytvořila a provozuje Fakulta multimediálních komunikací UTB. V rámci doprovodného programu si připravila aktivity také vzdělávací platforma Designéři dětem. Cílem organizace je propojení designu a vzdělávání formou kreativních dílen. 

Mimo edukaci zábavnou formou je Zlin Design Week především o tvorbě zážitků, vzpomínek a sbírání inspirace. Proto mohou návštěvníci zavítat i na diskuze podcastové platformy Design Kantýna, komentované prohlídky Památníku Tomáše Bati, organizovanou procházku městem Zlín, Pop-up shop či jógu. 

Více informací o programu a vstupenkách najdete v příloze a na  webu Zlin Design Week.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu