Design Cabinet CZ

04.05. 2018 - 11.05. 2018

Zlin Design Week si bude hrát s designem

Festivaly a veletrhy

Na začátku května se Zlín opět stane centrem designu – Zlin Design Week se hlásí o slovo.

Letošním tématem je hra. Projekt ZDW připravují už čtvrtým rokem studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Příznivci designu se mohou těšit jak na výstavy v ulicích a ve Zlínském zámku a na dalších, zatím tajných místech.

Nebude chybět ani Konference design & marketing a další doprovodný program včetně mezinárodní soutěže Best in Design.

Zlin Design Week se liší od ostatních týdnů designu především propojením marketingového myšlení s designem, a to nejen v průběhu Konference design & marketing. O informace z těchto dvou světů nebude nouze ani na interaktivních workshopech Vepřo knedlo design.

Hlavním tématem, které bude prostupovat všemi částmi projektu, bude hra. Kurátorem, který si „vyhraje“ s připravovanými výstavami bude člen kreativní skupiny Okolo Adam Štěch.

Zlin Design Week není jen o designu, ale především o šancích a příležitostech pro mladé designéry. Každý rok se vyhlašuje open call na výstavy pro studenty a designéry do třiceti let. Přihlásit se mohou jak jednotlivci, tak skupiny. Ty nejlepší návrhy dostanou prostor k realizaci na jedné z hlavních výstav celého projektu.

Součástí Zlin Design Weeku se před čtyřmi lety stala i mezinárodní designérská soutěž

Best in Design. Ta je určena mladým tvůrcům do 30 let, kteří přihlášením získají neopakovatelnou šanci zviditelnit se a ukázat světu svůj talent. Soutěž vyvrcholí slavnostním galavečerem. Na vítěze bude čekat finanční odměna až 4000 € a stáž v přední designérské firmě. Soutěž vyhlašuje Nadační fond Martiny a Martina Růžičkových.

 

Zlin Design Week proběhne od 4. do 11. května 2018.

 

Více informací v přílohách a na webových stránkách a FB akce

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu