Design Cabinet CZ

05.09. 2024 - 08.09. 2024

11. ročník festivalu Czech Design Week

Festivaly a veletrhy

Každoroční přehlídka a festival současné designové i umělecké tvorby Czech Design Week proběhne letos v termínu od 5. do 8. září v pražské Výstavní síni Mánes.

11. ročník festivalu Czech Design Week oslaví vstup do své druhé dekády novinkami ve výstavní a programové lince. Přihlášky pro všechny designéry, studenty designových oborů, ateliéry, studia, značky, firmy a další tvůrce běží do 15. června 2024.

Festival Czech Design Week se v průběhu let etabloval na pražské kulturní mapě jako přehlídka, která každoročně představuje aktuální tvorbu zejména nejmladší generace českých designérů z řad studentů a absolventů uměleckých, designových či řemeslných oborů. Díky tomu festival veřejnosti pravidelně ukazuje, kam se v dalších letech bude ubírat „český design“ a která nová jména jej budou utvářet.

První festivalovou změnou je obměna vizuální identity festivalu a s ní spojené spuštění nových webových stránek czechdesignweek.com. Skrze ně budou organizátoři komunikovat veškeré informace spojené s festivalem včetně informací o vystavujících designérech a doprovodném programu festivalu, který se i letos zaměří na přednášky, debaty či panelové diskuze na téma aktuálních trendů v designové, umělecké a kulturní sféře. 

Práci na přípravách vizuální identity a webu organizátoři festivalu svěřili grafickému designérovi Davidovi Novákovi (Dacid), který v současnosti dokončuje studia na pražské UMPRUM v Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace, a který je jeden ze spoluzakladatelů sdružení SMYK, jež vytváří prostor pro vzájemné setkávání a představování projektů vizuální scény. 

Součástí nové grafické podoby festivalu je také obměna logotypu, skrze který festival komunikuje. Autorem je designér Viktor Mizera, absolvent Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM, jenž v současnosti působí ve studiu Displaay. To stojí i za předchozím logotypem festivalu Czech Design Week.

 

Přihlášky k účasti na Czech Design Week 2024 mohou designéři, studenti, studia, značky a všichni další tvůrci zasílat do 15. června 2024, a to prostřednictvím webového formuláře prihlaska.czechdesignweek.com anebo na email prihlasky@czechdesignweek.com 

 

Více informací na: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1WRDlI6-w9_DuSfmENvrMIS9rIWgjscPC;
https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1gXGEEInZ7spgEu_DyHD1ZE-Gudl1YTA5; https://www.czechdesignweek.com/ 

FB: @CZDW.CZ    IG: @czechdesignweek

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu