Design Cabinet CZ

23.06. 2009

17. letní keramická plastika

Novinky

V prostorách zahrady Středočeského muzea v Roztokách u Prahy se otevřel další ročník Letní keramické plastiky. Představují se v ní rozmanitá díla od 24 umělců, od tradičně vystavujících a členů stejnojmenného občanského sdružení, po řadu známých tvůrců například Jana Koblasy, Jindry Vikové, Lubomíra Šilara a Jana Hendrycha.


V tomto roce byli osloveni i studenti a absolventi VŠUP a AVU v Praze Eva Plechová, Rudolf Jakubík, Barbora Hapalová, Kryštof Hošek, Irena Kárníková, Tereza Salačová. Čestnými hosty se stali doc. Pavel Knapek, vedoucí ateliéru Keramika a porcelán Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze a Bohumil Zemánek in memoriam. Jde o autora mimo jiné dnes již neexistujících bronzových plastik "Tři" v Praze na Folimance. Ve své tvorbě byl spojován s českou novou figurací a českou groteskou.

17. letní keramickou plastiku pořádá stejnojmenné občanské sdružení ve spolupráci se Středočeským muzeem, které roztocký park spravuje. Záštitu nad výstavou převzalo Uměleckoprůmyslové museum v Praze. (Ukázky z minulého ročníku výstavy LKP, představuje UPM na své zahradě v centru Prahy, která je veřejnosti přístupná o Muzejní noci, vernisážích atd.)

Letos svá názorově rozmanitá díla vystavují: Jana Bébarová, Marek Dias, David Exner, Václav Gatarik, Barbora Hapalová, Jan Hendrych, Kryštof Hošek, Lyubomir Jordanov Ivanov, Rudolf Jakubík, Irena Kárníková, Jan Koblasa, Petr Lada, Helena Ladová - Lišková, Eva Pelechová, Naděžda Potůčková, Šárka Radová, Tereza Salabová, Jaroslav Šafr, Lubomír Šilar, Markéta Škopková, Petr Valer, Jindra Viková a čestnými hosty Pavel Knapek a Bohumil Zemánek in memoriam.

Více informací na www: keramicka-plastika.cz;
e-mail:petr.lada@click.cz, keramickaplastika@seznam.cz

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu