Design Cabinet CZ

07.05. 2024

24. vydání Ročenky české architektury

Recenze

Nejlepší architektonické stavby Česka v období předešlých dvou let představuje už téměř čtvrt století Ročenka české architektury.

Pravidelně informuje odbornou i laickou veřejnost o situaci v oboru a přináší nové podněty a inspiraci. Editorem ročenky je vždy některý z praktikujících architektů, tím letošním je známý český architekt Pavel Nasadil.

Uznávaná referenční publikace se stala vyhledávaným zdrojem informací pro architekty, studenty architektury, investory, developery i širší veřejnost. Nabízí jedinečné pohledy na špičkovou českou architekturu, odhaluje její nové trendy. Vychází v nakladatelství Prostor - architektura, interiér, design již po dvacáté čtvrté. Za výjimečným grafickým zpracováním ročenky stojí přední české grafické Studio Najbrt. 

Ročenka představuje širokou škálu staveb. Zahrnuje projekty krajinného rázu, mezi které patří například nový hřbitov ve volné krajině navazující na starou barokní kapli a soukromá domácí škola zasazená do přírody. Ročenka dále ukazuje příklady výjimečných soukromých developerských projektů, jako je objekt v Praze, který vznikl jako investice městské části do sociálního bydlení. A vyzdvihuje také realizace citlivě pracující s pamětí místa, kulturní objekty a projekty spadající do kategorie „pěší dopravní infrastruktura“. 

Pečlivý výběr staveb, vysoká kvalita obsahu a atraktivní grafické zpracování ročenky zajišťují stálý zájem čtenářů. Je dostupná výhradně v tištěné podobě, což v dnešní digitalizované době zajištuje i její určitou „vzácnost“.  

Ročenku vydává nezisková společnost PROSTOR - architektura, interiér, design

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu