Design Cabinet CZ

15.09. 2014 - 21.09. 2014

6. Mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Workshopy a semináře

Po šestileté přestávce se ve dnech 15. -21. 9.2014 opět sjedou do Kamenického Šenova výtvarníci, rytci a studenti z několika zemí světa, aby zde společně strávili týden při autorské tvorbě v rámci 6. ročníku Mezinárodního sympozia rytého skla.
K účasti bylo vybráno 22 tvůrců (7 z ČR, 7 ze zahraničí a 8 studentů), další výtvarníci a řemeslníci navštíví region o víkendu, aby se zapojili do prezentací a diskuzí o současném i budoucím dění a tendencích v rytém skle.


Součástí programu se stanou návštěvy sklářských firem, ateliérů a domácích dílen. K akcím přístupným veřejnosti bude patřit např. sklářský jarmark, Dny otevřených dveří ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské a v Preciose-Lustry v Kamenickém Šenově, autorské prezentace, výstavy prací účastníků letošního sympozia a výběru prací z 1.- 5. ročníku sympozia ve sklářském muzeu aj.


6. ročník sympozia rytého skla pořádá Sdružení sympozia rytého skla v Kamenickém Šenově ve spolupráci s Městem Kamenický Šenov, sklářským muzeem, Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou a Českou sklářskou společností. Finančně ho podpořili Město Kamenický Šenov, firma Moser a.s. Karlovy Vary, Nadace Preciosa, Nadace Lasvit a další sponzoři.
Na kamenickošenovské sympozium volně naváže Škola Jiřího Harcuby v Centru sklářského umění v Sázavě.


Více informací na www.engravedglass.cz

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu