Design Cabinet CZ

06.06. 2019 - 09.06. 2019

Artsemestr léto 2019

Výstavy

Přehlídka semestrálních a klauzurních prací studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Artsemestr 2019 bude k vidění v prostorách celé školní budovy od čtvrtka 6. 6. do neděle 9. 6. 2019. Představí se celkem 23 akreditovaných ateliérů a Ateliér hostujícího umělce.

Návštěvníci se opět mohou těšit na nepřebernou škálu různých témat a prací. U spoluprací ateliérů lze jmenovat zadání Loutkové divadlo, kde spojily svoje síly Ateliér designu nábytku a interiéru a Ateliér ilustrace a grafiky. Na celoroční projekt Ateliéru textilní tvorby, který propojuje původní řemeslnou tradici zpracování skleněných perliček s novými technologiemi a textilní tvorbou, navázal Ateliér módní tvorby. Jeho studenti připravili kolekci z autorsky tištěných látek svých spolužáků. Výsledky zadání Ateliéru skla na téma Zátiší byly vítaným objektem pro tvorbu Ateliéru fotografie II.

Ateliér grafického designu a vizuální komunikace se věnoval zpracování slabikáře, Ateliér K.O.V. vystaví mimo jiné kolekci mini architektury odlité do bronzu a Ateliér průmyslového designu bude prezentovat novou kabinu pro Petřínskou lanovku. Architektonické ateliéry se tentokrát zaměřily na vybrané lokality různých měst – Ateliér architektury I navrhoval pro město Jihlavu, Ateliér architektury IV se zabýval Českým Krumlovem a Ateliér architektury II přinesl urbanistický koncept smíchovského předpolí železničního mostu. Katedra volného umění nechala ve většině případů neomezený prostor pro kreativitu bez omezení zadáním.

Jedním z plánů rektora Jindřicha Vybírala je větší otevření Umprum veřejnosti. Nově jsou do programu Artsemestru zařazeny komentované prohlídky. Pro ty, kteří by si chtěli přehlídku klauzurních a semestrálních prací projít s výkladem, jsou přichystané v rámci programu Pražské muzejní noci.

 

Zpracovaná témata jednotlivých ateliérů jsou v příloze.

 

VŠUP, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
Otevřeno: denně 10–18 hodin vstup zdarma
v sobotu 8. 6. v rámci Pražská muzejní noci otevřeno až do 1 hodiny
 

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu