Design Cabinet CZ

27.12. 2019

Atmosféra na vyhlášení Národní ceny za studentský design 2019

Novinky

Druhým rokem proběhlo slavnostní vyhlášení Národní ceny za studentský design v kreativním prostoru DEPO2015 v Plzni. To proto, že vyhlašovateli soutěže jsou vedle Design Cabinetu CZ nadace SUTNAR – NADACE RADOSTALA A ELAINE SUTNAROCÝCH a DEPO2015.

Akce probíhala v přátelské atmosféře, čemuž přispěli moderátoři Filip Koryta, Jaroslav Vaněk a zpěvačka Mirka Novak. Mgr. Filip Koryta je český moderátor, spisovatel, textař, pedagog a mistr republiky ve slam poetry. Slam poetry je specifický sugestivní básnický přednes, v němž se pracuje s rytmem i aktivním pohybem na jevišti (https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/mistrovstvi-cr-ve-slam-poetry-ovladl-filip-koryta-20171205.html; https://plzensky.denik.cz/kultura_region/filip-koryta-muzikant-divadelnik-i-basnik-20170203.html; https://www.filipkoryta.cz). Jeho spoluhráčem byl stomatolog MDDr. Jaroslav Vaněk (Stomatologická klinika FN Plzeň).

Vyhlášení soutěže doprovázela skvělým zpěvem Mgr. Mirka Novak (Jazz bez hranic, hudební skupina The Dozen Street; https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/zpevacka-mirka-novak-miroslava-novakova-susice.A160902_130330_plzen-zpravy_ban). Filip Koryta vystudoval češtinu, Mirka Novak hudební výchovu a psychologii a Jaroslav Vaněk medicínu.

Všichni tři vystupovali v modelech, které navrhla jako bakalářskou práci  na téma recyklace segmentů vojenských uniforem a vojenské výbavy Karolína Čechová  z Ateliéru Fashion Design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Za Design Cabinet CZ promluvila na vyhlášení jeho zakladatelka PhDr. Lenka Žižková a za nadaci Sutnar její ředitel MgA. Vojtěch Aubrecht.

O projekci se postaral MgA. Lukáš Kellner z Ateliéru Multimédia FDU LS.

Neformální přátelská atmosféra panovala i na následující party v prostorách kavárny v DEPO2015.

Lenka Žižková

Foto: Petra Miškejová a Dominik B

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu