Design Cabinet CZ

07.02. 2024

Česká 3DDen vstoupila do světového 3D tisku

Novinky

Tiskárna 3D tisku společnost 3DDen vyvinula nové pokročilé tiskárny a řešení, díky čemuž umí vytisknout nejen běžné věci známé v oblasti 3D tisku, ale i specifické produkty. Například dokáže z plastů vylovených z oceánů vytisknout téměř cokoli. Nyní nejčastěji medaile, reklamní předměty, miniatury a nábytek.

Tato unikátní velkofarma 3D tiskáren funguje v pražských Horních Počernicích v Xaverově v prostorách bývalé velkofarmy drůbeže. Prakticky nonstop zde pracují téměř tři stovky 3D tiskáren různých druhů. Podle zakladatele a CEO společnosti Jana Hřebabeckého neexistuje v ČR, Evropě ani USA podobně velká 3D tisková farma, která se od podobných tiskáren odlišuje i specializací na vícebarevný tisk z kombinovaného materiálu. Na zakázku je schopna  vymodelovat a vytisknout ve 3D prakticky cokoli. 

Vyrábějí zde specifické kompletní předměty z unikátního ekologického filamentu, suroviny pro 3D tisk v podobě vlákna na cívkách, která je vyrobena z recyklovaného plastu z plastových lahví a dalšího odpadu vyloveného ze světových oceánů. Navíc za cenu nižší, než je cena nového filamentu z plastu z prvovýroby.

O tom, že zde dokáží vytisknout téměř cokoliv, svědčí i stěna v jejich kanceláři, která je přesnou replikou povrchu Marsu. Firma úspěšně konkuruje výrobkům dováženým tisíce kilometrů z Číny. Navíc tiskne velmi rychle, prakticky do druhého dne.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu