Design Cabinet CZ

22.09. 2021 - 22.09. 2021

Czech Design Award

Festivaly a veletrhy

Od 10. do 12. září 2021 probíhal v interiérech ikonického Paláce U Stýblů, který je jinak veřejnosti nepřístupný festival Czech Design Week. V prostorech bývalé taneční kavárny Alfa přímo nad stejnojmennou pasáží se představilo více než 70 designérů, studií, značek či mladých tvůrců.

V rámci festivalu proběhlo také slavnostní udílení cen Czech Design Award. V kategorii Best of Design si cenu odnesla mladá sklářská značka Klimchi za kolekce Shadows a Drama Vases, které navrhl jejich kreativní ředitel František Jungvirt. V kategorii Objev roku cenu obdrželi student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Tomáš Kučera a mladá nábytkářská značka Monotropa. Devítičlenná porota festivalu označila jako nejlepší instalaci práce dua Kristýny Mikoláškové a Terezy Drobné s jejich sklářskou instalací Scene Collection. Zvláštní uznání poroty směřuje k studentovi Radimu Perglovi, který v rámci své maturitní práce kompletně připravil projekt a první vydání queer magazínu Oni.

Festival udělil za organizátory Cenu festivalu, a to studentce VŠUP Grétě Kušnírové, která v rámci své semestrální práce navrhla a připravila kolekci (Pochm)urny, barevných avšak důstojných uren. Zvláštní uznání festivalu obdržel Zoltán Matuška, kterému společnost O2 Czech Republic jakožto internímu českému designérovi dala důvěru pro návrh a realizaci nového modemu Smart Box.

 

Více o cenách Czech Design Award, oceněných a průběhu letošního festivalu Czech Design Week najdete na https://www.czechdesignweek.com/ a

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1CUxkJdiqwKTvcyvA0EPECHFXxRPmq5Nm.

 

Foto: Anna Pleslová

(web: https://www.annapleslova.com/).

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu