Design Cabinet CZ

20.01. 2018

Das Haus

Novinky

Interiors on stage Lucie Koldové na veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem

Mezinárodní veletrh nábytku (IMM) v Kolíně nad Rýnem, jeden z největších nábytkářských veletrhů na světě, probíhá na kolínském výstavišti každoročně vždy v lednu.

 

Součástí veletrhu bývají i speciální trendové vize bydlení, mezi které se řadí i instalace Das Haus. – Interiors on stage. Letos se stala jeho autorkou česká designérka Lucie Koldová, která se tak zařadila do skupiny renomovaných designérů, jako Neri & Hu, Sebastian Herkner a Luca Nichetto, kteří svůj osobní výklad současných konceptů bydlení představili na IMM v předchozích letech

 

Na ploše 180 m² představila Lucie Koldová svůj ideální dům tvořený světelnými buňkami. Světlo se v nich objevuje v mnoha formách a je řízené různými způsoby. Dotváří prostor, podporuje jeho funkci a navozuje specifické nálady. V instalaci se poprvé exkluzivně představily netradiční koncepty nábytku i svítidel: Puro Sparkle, Jack’o Lantern, Ivy, Big One pro značku Brokis, křesla Chips a Cocoon pro TON, centrální sedací souprava Link výrobce Prostoria, postel Bed niche či relaxační pohovka Blossom, které vznikly z vášně pro světlo a energii. Doplněny byly známou řadou svítidel Brokis  Das Haus se stal letos světelným experimentem a inspirací pro moderní bydlení.

 

Lucie Koldová (1983) se po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér produktového designu) odstěhovala v roce 2009 do Paříže, kde si s pomocí francouzského kolegy vybudovala mezinárodní klientelu. Zaměřuje se především na objekty ze skla a na nábytek. Její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru.

 

V současné době působí jako Art Director ve společnosti Brokis, s níž spolupracuje od roku 2010.

 

 

Více informací v příloze a na www.luciekoldova.com

 

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu