Design Cabinet CZ

17.10. 2019 - 21.10. 2019

Egoé move na pražském Designbloku 2019

Festivaly a veletrhy

Egoé move je nejmladší značka bílovické rodiny Egoé. Zaměřuje se především na vybavení související se zimou a zimními sporty. Představí se poprvé na letošním Desigbloku.

Prezentace umožní nahlédnout i do uvažování a koncepce studia designcité+, ideového rodiště řady produktů, které putují do celého světa přímo z bílovického komplexu 519. Netradiční expozici s lyžemi na stěnách ve stojanech nápadně  připomínající jelení paroží doplňují skici a studie lidských aktů, které jsou základními kameny schopností většiny zkušených designérů. Symbolizují práci a dlouhý proces, ve kterém se při studiích učí vnímat proporce lidského těla, a s ním spojenou estetiku. Podobné skici předchází o mnoho let produkty, které se nyní rodí v myslích členů designcité+. Kreslíř Radek Petříček načrtne svým uvolněným zápěstím přímo na místě autentické kresby na stěnách vymezující prostor expozice Egoé. Půjde o kombinaci nejnovějších produktů a kdysi studovaných studií lidského těla. Kombinaci, která zároveň poukazuje na důležitou složku přemýšlení designcité+, tedy člověka jako součásti přírody, člověka v přírodě.

V expozici se představí také nová  kolekce na zemi stojících stojanů na lyže Cabra určená především pro ski-areály a veřejné prostory. Autorem konceptu, který měl pracovní název „koza rohatá“, je Tomáš Růžička, do nynější podoby přivedl stojany Daniel Golík, mimo jiné také autor nástěnných stojanů. Dřevěné trámy, jež jdou vstříc plánovanému prostředí, doplní pryžová lišta, o kterou lze opírat lyže. Stojan stojí na ocelových nohách, které jsou pevně ukotveny v zemi. Je uzpůsoben tak, aby se do něj mohla v cyklistické sezóně ukládat kola.

Egoé move představí les lyží, který se specifickou vizuální jednoduchostí propojí s ostatními produkty Egoé. Daniel Golík vytvořil pro exhibici modulární „hexagony“, do kterých se lyže zabodnou podobně jako do sněhu, když si chce lyžař na chvíli odpočinout. Tyto hexagony téměř neviditelně zakrývají pouze patky, díky čemuž se lyže dají důkladně prohlížet ze všech stran. Důležitou roli hrají také skluznice, které vizuálně doplňují jednotlivé top-sheety. Na pozadí lesa lyží se pak jímají jeleni se skicami lidských těl.

Celá expozice chce nechat nahlédnout designérům studia designcité+ pod ruce. Spoluzakladatel mmcité Radek Hegmon, který je zároveň duší designcité+, říká, že navrhování bolí. Sedmisetstránkový katalog, který bude k mání v rámci expozice v přistavené knihovničce, potvrdí, že designéři z Bílovic proces navrhování milují.

 

Více informací v příloze. 

 

 

.

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu