Design Cabinet CZ

29.03. 2017

Festka for Nespresso

Novinky

Značka Festka je česká technologická firma orientovaná na zakázkovou výrobu exkluzivních silničních kol a rámů. Jedním z nich je rám Festka Doppler, který unikátně spojuje karbon a titan. Kombinace karbonu a kovu přináší nádherné a funkční sloučení dvou materiálů, které lze nalézt ve světě luxusních šperků i v leteckém průmyslu.

 

Letos měla Festka možnost vytvořit velmi neočekávanou kombinaci vycházející z úspěšného modelu Festka Doppler, který se drží jejich základních zásad - perfektního řemeslného zpracování, dokonalé funkčnosti a exkluzivního vzhledu. Zrodil se projekt, v němž firmy využila hliníkové kapsle firmy Nespresso, v němž se stal základní myšlenkou recyklační proces těchto kapslí. Nespresso se totiž pokouší o jejich ekologickou recyklaci různými cestami a formami.

 

Recyklace hliníku v ČR funguje velmi dobře - většina z recyklovaného materiálu končí v automobilovém průmyslu. Dostat se do tohoto procesu s výrobou pár trubek pro jedno kolo se jevilo jako nereálné. Nakonec se projekt podařilo dotáhnout do konce i díky nadšení firmy AL-Solid Tomáše Gruse, který ve své slévárně roztavil použité kapsle z Nespressa a do píkových forem odlil potřebné trubky. Ty pak Festka opracovala do stavu potřebného pro výrobu cyklistického rámu. Trubky vyrobené pro rám obsahují 995 použitých kapslí. Výroba kola trvala tři měsíce.

 

Dráhová verze kola Festka Doppler je unikátní i díky designu. Všechny použité komponenty vytvářejí harmonický celek. Na designu disku zadního kola je použito 21 barev, které symbolizují všech 21 druhů chutí kávy Nespresso.

 

Více informací o projektu v příloze. 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Česká Stavební Akademie
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství