Design Cabinet CZ

20.10. 2018 - 20.10. 2018

Fotoexpo 2018

Festivaly a veletrhy

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie proběhne v sobotu 20. října 2018 ve třech patrech novorenesančního paláce Národního domu na Vinohradech i v prostorách protějšího Arcibiskupského gymnázia.

Představí se více než padesát předních značek fotografické techniky a příslušenství, proběhne slavnostní vyhlášení výsledků fotografické soutěže Fototalent 2018, workshopy a semináře za účasti významných českých a slovenských fotografů.

V hlavním přednáškovém sále bude možnost seznámit se s pracemi Ivany Vostřákové, (oceňované fotografky, jejíž díla patří v České republice k těm vůbec nejdražším a kupují je nejen sběratelé, ale i vysoce postavení manažeři jako investici) a Uroše Podlogara, jednoho z nejlepších slovinských fotografů (jehož fotografie se zaměřují hlavně na outdoorová, dobrodružná, sportovní a lifestylová témata). O pocitech z focení známých osobností se podělí Ondřej Pýcha či Nikola Bílková. Fotograf Martin Rak (jehož práce si získala obdiv díky svým charakteristickým snovým a mlhavým pohledům) představí aktuální fotografie, stejně jako Jan Šmíd (v jehož tvorbě dominuje panoramatická fotografie, za kterou v letošním roce obdržel nejvyšší možné ocenění - prestižní titul "Master QEP"). Krajinářskou astrofotografii přiblíží Petr Horálek. Snímky zvířat a divoké přírody představí Petr Bambousek a Patrik Staněk. O příbězích ukrytých ve fotografiích, plné dobrodružství, odvahy, lásky, bolesti i smrti bude vyprávět oblíbená portrétní fotografka Jana Pechlátová.

Workshopy a semináře se budou týkat například postprodukce, panoramatické fotografie krajiny, krajinářské astrofotografie, focení architektury, produktové a makro fotografie, food fotografie, fashion fotografie, dětské fotografie v exteriéru, sportovní a street fotografie, svatební fotografie i výběru monitorů nebo zábleskové techniky,

Novinkou je sekce Cestovatelské fotografie, která představí jedinečné záběry zachycené na fotografii odvážnými fotografy cestovateli. Budou spojena s vyprávěním z putování po Marockých pouštích, krajinou Srí Lanky, Skotska, Norska, Nepálu a mnohých dalších. Mezi fotografy cestovateli se představí Tomáš Havel, Martin Kamín, Pavel Svoboda, Tereza Menclová, Tomáš Vlk, Hynek Hampl, Veronika Šubrtová alias Weef a další.

Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým akcím naleznete na webových stránkách www.fotoexpo.cz, facebooku a instagramu.

Základní vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji za 290 Kč. Předprodej vstupenek zajišťuje GoOut.cz.

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu