Design Cabinet CZ

25.05. 2018

Future is living in a cube

Novinky

Magdaléna Spanilá

Každý rok využívají přední světové značky největší a nejdůležitější světovou akci Milan Design Week, aby odhalily svůj nejnovější vývoj a novinky. Containerwerk používá tuto platformu k výstavě se svými partnery. Tato německá firma oceněná letos cenou Greentec Awards 2018 TOP 3 se zabývá alternativním způsobem bydlení v podobě interiérů v přepravním lodním kontejneru. Letos představila zařízení "Microliving" a "Dočasné bydlení". Ukázka proběhla během Tortona Design Week na Via Tortona 31.

Firma se zabývá otázkami na témata: Jak můžeme vytvořit kvalitní životní prostor na stále se zmenšujících pozemcích? Jak umožnit kvalitní, ale zároveň cenově dostupné bydlení? Jak sladit rostoucí potřebu být mobilním s pojetím "být doma"?

Společnost Containerwer nakupuje použité kontejnery pro námořní přepravu a transformuje je do vysoce kvalitního obytného prostoru pomocí multi-patentované izolační metody. Díky své automatizované a sériové výrobě je společnost schopna vyrábět velké množství kontejnerů za poměrně nízkou cenu.

Instalace "Microliving" se zabývala možnostmi vysoké kvality života v malých prostorách a vyvolává tak změnu pohledu na danou věc. V jediné nádobě Containerwerk spojuje vše, co potřebujeme pro život. Úspěšně dokazuje, že omezený prostor může být plně prozkoumán jak po technické, tak i kreativní stránce, a že méně může být více.
 

Více informací o společnosti na: https://www.containerwerk.com/en/
                                                         https://www.youtube.com/watch?v=Jm8_v8cm0pc

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu