Design Cabinet CZ

15.10. 2017

Huy Pham_Rozhovor v rámci Národní ceny za studentský design 2017

rozhovory

Huy Pham z Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem byl nominovaný za Varné nádobí ze simaxového skla Fority v Národní ceně za studentský design 2017.

Hrnce Fority byly vyrobeny ve spolupráci s firmou Kavalierglass a.s. pro značku SIMAX. Jak se návrh liší od původní podoby varného nádobí?

Svým návrhem jsem se pokoušel vdechnout modernější podobu produktu, který už firma ve svém sortimentu nějakou dobu nabízí. Původní hrnec vychází z klasické podoby smaltovaných hrnců, pokoušel jsem se o současnější vzhled skrze očištění prvků a minimalismus.

Co bylo cílem projektu?

O tomto druhu varného nádobí se příliš neví, a to mi přijde jako škoda, zvlášť v dnešní době, kdy lidé více hlídají, co jedí a jakým způsobem je to připravováno. Redesignem jsem chtěl také oslovit nové potenciální zákazníky.

V čem je Vaše práce pro současný design přínosná?

Pokoušel jsem se skrze tento projekt rozšířit povědomí o produktu, který mi přijde zajímavý, zároveň tím navazuji na tradici českého sklářství za užití borosilikátového skla, které je světově proslulé, ve spolupráci se značkou SIMAX.

 

Autor: Kateřina Kostková.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Česká Stavební Akademie
  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu