Design Cabinet CZ

10.10. 2018 - 11.10. 2018

Konference Design Computing

Workshopy a semináře

Molab – Ústav modelového projektování Fakulty architektury ČVUT organizuje ve dnech 10. a 11. října 2018 mezinárodní konferenci s názvem Design Computing.

Navrhování pomocí počítače poskytuje architektovi sofistikovanější nástroje, pomocí kterých přesně zkontroluje stav příprav i podobu návrhu. Architekt tak ověří, zda je jeho model schopný dostát všem nárokům.

Interdisciplinární způsob navrhování dospěl do bodu, kdy je nemožné jasně rozlišovat mezi formou i obsahem, a současně mezi architekturou, designem, stavitelstvím, sochařstvím, malířstvím a grafikou. Smyslem konference je prezentace nejnovějších trendů počítačového navrhování, jak je vnímají studenti magisterského studia a doktorandi Fakulty architektury ČVUT a Fakulty stavební ČVUT, ale i další studenti ze zahraničních univerzit. Konference ukáže modelové principy design computing například příklady algoritmického výzkumu, projektování a fabrikace v Architektuře 4.0.

Na konferenci vystoupí i Thomas Bock z Technické univerzity v Mnichově a Matias del Campo z Univerzity Michigan. Oba hosté patří mezi světovou elitu v oboru design computing.

Součástí mezinárodního setkání bude multimediální výstava (10. – 17. října 2018) prezentující obor design computing a jeho výstupy, a to nejen z Fakulty architektury a Fakulty stavební ČVUT, tak i z evropských a světových škol.

Účastníci konference budou mít možnost prohlédnout si výstavu interaktivní prezentace firem, architektonických kanceláří a absolventů fakulty zaměřenou na počítačové navrhování.

Konference bude vedena v angličtině.

Konference bude probíhat na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6

 

Více informací a program na webových stránkách konference

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu