Design Cabinet CZ

11.06. 2018

La femme Mimi

Novinky

Eliška Nová

La femme Mimi je název nové české módní značky, jejíž tvorbu lze charakterizovat jako „Slow Fashion“, tedy udržitelnou módu, s přidanou hodnotou trvalého charakteru. Zaměřuje se na tvorbu oděvů a doplňků s velkým podílem ruční práce. Uplatňuje princip bezezbytkové výroby a určitý „redesign“ oděvů starých či získaných ze secondhandů. Charakteristickým rysem je včleňování historických textilií, zejména gobelínových výšivek získaných z mnoha evropských antikvariátů, ale i tradičních v asijském stylu. Autorka si také nechá vyrábět podle vlastních návrhů velkoformátové strojové výšivky, které následně aplikuje na své modely. Základní používané materiály jsou vždy kvalitní s velkým podílem přírodních vláken – hedvábí, vlna, bavlna.

Kolekce od Mimi reprezentují unikátní oděvy a doplňky trendově nezařaditelné, nadčasové, resp. mimočasové, které nezestárnou a budou obohacovat šatník nositelek po dlouhá léta. Středoevropské a asijské prvky vytvářejí přívětivě symbiotická spojení a ve výsledku naprosto unikátní harmonický celek.

Zakladatelka značky Mimi Lan Nguyen pochází z vietnamského Saigonu a v Čechách žije od svých patnácti let. Naučila se česky a vystudovala zde vysokou školu. Vietnamské dívky byly vedeny, zejména v minulosti, k preciznímu ovládání ručních prací, především výšivky. A zejména tuto techniku Mimi vkládá do svých modelů. Přejme této značce úspěch a uznání.

Foto: archiv značky La Femme Mimi

Více info na: www.lafemmemimi.com

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu