Design Cabinet CZ

21.09. 2013

Living showroom

Projekty

Unikátní projekt moderního bydlení – LivingShowroom Livingshowroom je jedinečný koncept prezentace možností moderního bydlení. Architekti a výrobci se dali dohromady a vybudovali plně funkční byt, který si můžete osobně prožít. Vzorkovna nabízí možnost vyzkoušení nejmodernějšího vybavení přímo v reálném životě.

Vznik projektu a jeho filosofie


Na počátku tohoto projektu byl nápad architekta Adama Rujbra (více na www.ararchitects.cz) na zvelebení a netradiční využití opuštěného prostoru bývalé prádelny v pavlačovém domě v centru Brna. Střešní prostor mu připadal zajímavý i díky pěknému výhledu na město. Majitelé domu, bratři Stogerovi se záměrem přestavět bývalou prádelnu na obytný prostor souhlasili a prostor pronajali. Architektovi a iniciátorovi celé rekonstrukce se tak podařilo zprovoznit první Livingshowroom.


Architekti a výrobci bytového vybavení mohou na základě platformy Livingshowroom spojit své síly, což pomůže oživit nevyužitá místa v atraktivních lokalitách měst. Každý z projektů je přínosem pro majitele pronajatého prostoru i pro zúčastněné dodavatele, kteří mohou touto netradiční cestou prezentovat své produkty ve vzorovém bytě. Na konci celého projektu je klient, který showroom navštíví, či si ho rovnou pronajme a vše si na vlastní kůži vyzkouší.


Potenciál spolupráce architekta, majitele a dodavatele tkví ve všestranné spokojenosti. Každý má možnost svou účast v projektu zhodnotit po svém. Architekt získá příležitost pracovat na obnově neobvyklého místa, dát mu zcela novou podobu a pronajmout ho k užívání. Majitel místa získá díky dohodě o pronájmu stálý příjem, který bude plynout ze zrekonstruovaného prostoru bývalé prádelny. Pro zúčastněné dodavatele je projekt přínosem z toho důvodu, že zde mohou netradiční cestou prezentovat své produkty.


Plnohodnotné funkční bydlení na 21m2


Pro vybudování showroomu byl vybrán střešní prostor prádelny v pavlačovém domě na ulici Lidická v centru Brna. Pro vybudování obytného prostoru s kvalitním vybavením bylo k dispozici pouhých 21 m2. Díky poloze a výhledu na město byla splněna podmínka zajímavé a bezpečné lokality pro budoucí klienty.


Další výzvou, kterou musel tým Adam RujbrArchitects vyřešit bylo financování projektu. Zajištění finančních prostředků na opravy a nákup vybavení vyjednali zástupci Livingshowroom s bankou Waldviertler Sparkasse prostřednictvím investičního úvěru ve výši 350 000 Kč. S majiteli domu bylo domluveno, že nájemné bude odečítáno z hodnoty rekonstrukce. Maximální výše nákladů na opravu byla stanovena před podpisem nájemní smlouvy.
Pro vybavení byli pečlivě vybíráni dodavatelé splňující kritéria jako: vysoká kvalita, designová vytříbenost, užitná hodnota a místo výroby Evropa. V neposlední řadě také výhodný poměr cena/výkon.


Finální řešení


Úprava prádelny znamenala mj. kompletní zateplení, vybourání čelní stěny, osazení prosklené stěny, střešního okna, nových vstupních dveří, vyzdění nových příček, obklady, dlažby, dubové podlahy, očištění původní cihelné stěny, osazení krbových kamen, instalace, elektro, voda, odpady, nové omítky, osazení tepelného čerpadla vzduch/vzduch, klimatizace, podlahového vytápění, rozvodů TV a internetu a osazení sanitárního vybavení.


Dodávka mobiliáře spočívala v dodání atypického mobiliáře na míru v provedení
kombinujícím dubem dýhované desky, bíle lakované části a části z černě probarvené MDF. Dále typový nábytek z ekokůže. Svítidla byla použita převážně ve formě LED pásků. Hightech audio/video. Celkové náklady činily 420 000 Kč.


Partneři, kteří dodali vybavení do nového showroomu, tak mohli poprvé ocenit přednosti platformy Livingshowroom. Dodavatelé audio vybavení a matrací vyzdvihli výhody jedinečné prezentace jejich produktů zákazníkům v příjemném prostředí vzorového bytu. Pro firmy se zastoupením pouze v Praze nebo bez finančních prostředků na vlastní vzorkovnu byla účast na brněnském projektu skvělou příležitostí k propagaci.


Jedinečnost projektu


Unikátnost projektu Livingshowroomje postavena na těchto principech:
-Nové uplatnění nevyužitého prostoru a jeho zhodnocení kvalitním vybavením
-Minimální finanční účast zúčastněných stran - vyjednání úvěru
-Budoucí stabilní příjem z nájmu showroomu pro majitele prostoru
-Jedinečná příležitost prezentace produktů zúčastněných partnerů
-Možnost vyzkoušet si použité vybavení a produkty na vlastní kůži
-Příjemná spolupráce s profesionály z týmu Adam RujbrArchitects


Rezervaci prohlídky LivingShowroomu či více informací o tomto projektu najdete na stránkáchwww.livingshowroom.cz nebo na facebooku: https://www.facebook.com/livingshowroom.cz.

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu