Design Cabinet CZ

21.06. 2017

Martin Tvarůžek navrhl O2 Smart Box

Novinky

O brněnském designérovi Martinovi Tvarůžkovi jsme zatím psali především v souvislosti s přidělením ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii:

http://www.designcabinet.cz/red-dot-design-award-2017-pro-tos-fru-martina-tvaruzka-1494795513

http://www.designcabinet.cz/red-dot-award-pro-studio-martina-tvaruzka

Tentokrát představujeme novinku, kterou navrhl pro operátora O2. Ten nedávnou představil první zařízení, které vyvinul od prvotní skici až po finální podobu zcela ve vlastní režii - O2 Smart Box. Nový produkt spojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a zařízení pro připojení chytré domácnosti. Vedle řady funkcí, které tato chytrá krabička nabízí, žádal O2 po designérovi atraktivní design a intuitivní ovládání.

Martin Tvarůžek k tomu dodává: "Nechtěli jsme, aby lidé svůj modem dál schovávali na místa, odkud hůř vysílá signál. Vytvořili jsme proto vertikálně postavený modem v matně černé barvě, jehož součástí je i displej s hodinami a také jedno z nejprodávanějších zařízení u nás - meteostanice s předpovědí počasí. V modemu jsou zabudovány antény, které zajistí 360stupňové pokrytí bytů i rodinných domů."

Srdce chytré domácnosti, jak operátor O2 Smart Box nazývá, přinese uživatelům hodně potřebných funkcí, které bude možné jednoduše ovládat pomocí mobilní aplikace. Kromě jiného umožní připojení desítek zařízení, jako jsou chytré zásuvky, zabezpečení domácnosti či chytré požární hlásiče.

Bližší technické specifikace, cena a další možnosti jsou na:

https://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-centrum/542216-O2_predstavuje_O2_Smart_Box_srdce_chytre_domacnosti_ktere_prinese_nejrychlejsi_WiFi_pripojeni.html

https://tech.ihned.cz/internet/c1-65761810-v-cesku-vznika-druhy-vykonny-a-bezpecny-router-po-turrisu-prichazi-o2-smart-box

http://technet.idnes.cz/o2-black-box-modem-router-chytra-domacnost-fgx-/hardware.aspx?c=A170609_183738_hardware_jm

https://www.youtube.com/watch?v=eF6oMVXw1m0&feature=youtu.be

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Česká Stavební Akademie