Design Cabinet CZ

08.09. 2019 - 08.09. 2019

MEDA 100 let

Výstavy

Mecenáška moderního českého výtvarného umění a zakladatelka Musea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových se 8. září dožívá 100 let.

Meda Mládková oslaví sté narozeniny skromně v soukromí. Pro veřejnost však

Museum Kampa připravilo bohatý program, který významné životní jubileum připomene, a který umožní návštěvníkům tento den oslavit symbolicky spolu s oslavenkyní. Akce budou probíhat na třech místech, v budovách, jejichž chod Nadace Jana a Medy Mládkových zajišťuje. Kromě Musea Kampa budou moci zájemci navštívit Werichovu vilu a Museum skla Portheimka. 

Významné životní výročí připomíná Museum Kampa speciálním programem nejen právě v den narozenin Medy Mládkové 8. září, ale věnuje se mu v průběhu celého roku. Aktuální výstava Meda: Ambasadorka umění, která je mecenášce k výročí stých narozenin věnována, přináší netradiční pohled na to, jak a v jakém prostředí žila a pracovala. Patří k hlavním akcím projektu nazvaného Století Medy Mládkové.

Všechny programy projektu Století Medy Mládkové mají v průběhu celého roku veřejnosti tuto výraznou osobnost českého kulturního života nejen připomenout, ale i seznámit s některými obecně méně známými okamžiky jejího života, historií budovy Sovových mlýnů a vznikem muzea moderního umění.

Část programů se věnuje prezentaci sbírky Jana a Medy Mládkových formou představení konkrétních vybraných děl, jiné zahrnují přednášky, besedy, autorské čtení a komponované večery věnované oblastem, které byly pro Medu Mládkovou zásadní, včetně osobnosti Františka Kupky. V této souvislosti bude také veřejnosti na podzim představena nová stálá expozice.

Program:

Museum Kampa

program od 10 do 17 hodin

● Po celý den vstup do výstavy Meda Ambasadorka umění a stálé expozice zdarma, výtvarné workshopy a hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka. Na nádvoří muzea zahraje živá hudba průřez skladeb uplynulých 100 let a budou připravené malé dortíky k vlastnímu nazdobení.

● V každou celou hodinu krátký vstup lektora o paní Medě a Sovových mlýnech.

● Ve 12:30 a 13:30 komentované prohlídky s Jiřím Pospíšilem (nutná rezervace na rezervace@museumkampa.cz nebo telefonicky PO – ČT od 10 do 17 na:  257 286 166)

● V 15:00 slavnostní přípitek za přítomnosti pozvaných hostů

         Museum bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

Poslední vstup v 16.30 hodin!

         Portheimka – muzeum skla

program od 10 do 18 hodin

● Po celý den vstup do expozic zdarma, hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka. Workshop výroby skleněných šperků pro dospělé i děti: BROŽ (pod vedením šperkařky Kateřiny Krause – nutná rezervace na programy@museumportheimka.cz) a NÁRAMEK.

● V 11:00 Slavnostní odhalení podoby vítězných šperků soutěže O šperk Potheimky za účasti představitelů Musea Kampa, MČ Praha 5, odborné poroty a autorů

● Ve 13:00 a 15:00  Po stopách výstavy 7+1 MISTŘI ČESKÉHO SKLA - komentovaná prohlídka celého Musea skla Portheimka

● V 17:00 pěvecká árie v Mramorovém sále v podání Marie Kozákové

         Portheimka – Museum skla bude otevřeno od 10 do 18 hodin.

Poslední vstup v 17.30 hodin!

Werichova vila

program od 10 do 18 hodin

● Po celý den vstup do expozice zdarma, hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka, smyčka z pořadů s Medou Mládkovou.

● V 11:00 komentovaná prohlídka s lektorem, nutná rezervace na tel. na 251 511 669

● Ve 14:00 komentovaná prohlídka s lektorem, nutná rezervace na tel. na 251 511 669

● Ve 21:00 Letní kino U Werichů: Studená válka, vstupenky: Na GoOut.cz , v případě nenaplněné kapacity kina je možno zakoupit vstupenky v den konání akce na pokladně Werichovy vily, Cena: 120 Kč (+ 100 Kč záloha na sluchátka)

           

Více na http://www.museumkampa.cz

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

U Sovových mlýnů 2, 118 00 Praha 1

tel.: 257 286 144, e-mail: jana.pelouchova@museumkampa.cz

Otevřeno denně od 10 do 18 hodin

www.museumkampa.cz

 

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu