Design Cabinet CZ

06.06. 2019

Palác divů Pedrali v Miláně

Novinky

Na letošním 58. ročníku Salone del Mobile v Miláně se velkoryse představila značka Pedrali, italský výrobce moderního nábytku.

Firma se prezentovala expozicí Palác divů (Palace of wonders) o rozloze 800 m2 podle návrhu Fabia Calvia a Paola Brambilla. Byla členěna do devíti samostatných interiérů: obývacího pokoje, knihovny, jídelny, terasy, kanceláře a zasedací místnosti, bistra a klasické a hotelové restaurace.

Každý jednotlivý interiér expozice byl dále rozdělen svislým řezem vyznačeným přerušovanou čarou. Smyslem toho byla co největší pozornost upřená na produkt. V jedné části interiéru byl produkt vystaven v klasickém prostředí, v interiéru plném barev, doplňků a ostatního interiérového vybavení. Zatímco v druhé části byl zasazen do čistého bílého prostoru. Díky obrovskému kontrastu byla maximální pozornost na vystavovaný produkt zajištěna!

Proč Palác divů? Tvůrci Fabio Calvi a Paolo Brambilla chtěli tímto vzdát hold „divům“, které zde firma Pedrali prezentovala.

Byly zde vystaveny také novinky. Za zmínění jistě stojí křeslo Soul, které navrhl španělský designer Eugeni Quitlle. Jedná se o exteriérové křeslo z hliníkových trubek a teakových lamel sedáku. Jde o jednoduchý, lehký design, zajímavý kontrastem hliníku a teakového dřeva.

Pedrali expozicí Palace of wonders potvrdila, že patří právem k předním značkám na trhu…

Anna Arnetová

Foto autorka

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu