Design Cabinet CZ

24.09. 2017

Papír z trávy

Novinky

Papír vyrobený ze suché trávy je nejnovější výrobek papírny Scheufelen GmbH+Co.KG, s příspěvkem firmy Lenningen k programu OSN do roku 2030. V roce 1969 byl v Apollu 11 letícího na Měsíc první nehořlavý papír vyvinutý firmou Scheufelen. To byl skutečný milník v historii papírenského průmyslu, stejně jako byl rok 1892, kdy byl zaveden křídový papír.

V papíru z trávy je použito nyní 50% primárního vlákna ze trávy sušené sluncem nebo-li sena. Tráva pochází z blízkosti papírny z biosférického regionu Schwäbische Alb. Tráva sklízená několikrát do roka se bude zpracovávat přímo v papírně v Lenningen ve spolupráci s rozvojovým partnerem Creapapier GmbH Hennef. Nízký dopad na životní prostředí je pro výrobky zabalené do papíru z trávy zajímavým marketingovým prostředkem. Papír bude splňovat všechny požadavky, které vyplynou z plánovaného nařízení o ještě větší ochraně spotřebitelů před migrací minerálních olejů. Bezpečnost potravin je potvrzena odpovídajícím certifikátem ISEGA, navíc materiál je recyklovatelný, kompostovatelný a FSC-Mix certifikovaný (FSC® C009951). Těžištěm výroby je nízká cena primárního vlákna s nízkým dopadem na životní prostředí. Ta je založena na nízké spotřebě průmyslové vody, s masivními úsporami energie až o 80 % na tunu primárního vlákna a s úplnou absencí chemikálií. Papír z trávy je vhodný pro výrobu vlnité lepenky, obalů a skládaček, ale také pro grafické aplikace. Dobré povrchové vlastnosti papíru umožňují kvalitní potisk ofsetem. Papír z trávy je k dispozici pod značkami „greenliner“ jako surový papír pro vlnitou lepenku nebo liner, pro grafická použití, jako phoenogras nebo v exkluzivní kombinaci s vysoce bílým celulózovým kartonem jako phoenolux pro speciální obalová řešení. Greenliner je k dostání v plošných hmotnostech od 80, 95, 105, 130 a 200 g/m², papír 95 a 130 g/m², phoenogras 360 g/m².

Německá obchodní skupina REWE testuje balení bio jablek na miskách z papíru z trávy. Na 1 milionu balíčků se ve srovnání s tradičními obaly ušetří cca 10 % energie a vyprodukuje se polovina skleníkového plynu CO2.

Převzato z www.packaging-cz.cz

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu