Design Cabinet CZ

16.05. 2019

Pavlína Miklasová a Plove

Novinky

Pavlína Miklasová a Plove

 

Značka Plove je součástí české designérské scény od roku 2015, kdy jej Pavlína Miklasová založila jako svůj školní projekt během studia na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové Od té doby sklízí její tvorba prestižní nominace i úspěchy na mezinárodních výstavách.

Pavlína se jako jedna z mála českých návrhářů věnuje ryze autorským plavkám nejrůznějších střihů a barev. Ráda experimentuje s tvary i materiály. Vytváří unikátní a nadčasový design plavek s důrazem na osobitost a kvalitní zpracování. Ve svých kolekcích využívá kromě běžné plavkoviny a zbytkových materiálů také unikátní látku tvořenou z 80 % recyklovaným polyamidovým vláknem. Loni se navíc sortiment značky Plove rozrostl o sandály, na kterých Pavlína Miklasová pracuje společně s designérkou Barborou Veselou.

Plavky Plove spojují funkčnost, vytříbenou estetiku a materiálový experiment. Pro léto 2019 se kolekce rozrůstá o jednodílné plavky inspirované obrazem od malíře Františka Petráka. Poprvé také přichází s nově tvarovanými dvoudílnými plavkami s vyztuženými košíčky. Obě novinky Plove jsou k dostání v limitovaném množství.

 

Více informací na www.plove cz a v příloze

Foto: Rober Houzar

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu