Design Cabinet CZ

07.12. 2017 - 07.12. 2017

Polský architekt Piotr Śmierzewski představí v Praze své dílo včetně oceňovaného Centra vědy a Univerzitní knihovny v Katovicích

Workshopy a semináře

Významný polský architekt Piotr Śmierzewski přijede 7. prosince 2017 do Prahy na pozvání sdružení Kruh a Polského institutu v Praze na přednášku o významotvorné architektuře.

V Centru architektury a městského plánování CAMP–IPR (Vyšehradská 57) představí své zásadní projekty, mezi které patří zejména jedna z největších knihoven v Polsku – unikátní Centrum vědy a Univerzitní knihovna v Katovicích, která získala cenu Sdružení polských architektů (SARP) za nejlepší stavbu postavenou z veřejného rozpočtu.

 

Piotr Śmierzewski studoval architekturu na Technické univerzitě v Gdaňsku  a absolvoval Oklahomskou státní univerzitu ve Stillwateru. Přes 7 let pracoval v Německu, kde vedl v Karlsruhe vlastní kancelář Piotr Śmierzewski Freier Architekt. Poté se přestěhoval do Polska, kde v roce 1999 spolu s Dariuszem Hermanem založil HS99. V roce 2016 založil Piotr Śmierzewski Analog, architektonickou, designovou a urbanistickou kancelář, která se snaží využívat inovativní typologie a tradiční stavební techniky k vytváření významotvorné architektury.

 

Mezi jeho ceněné stavby patří Centrum vědy a Univerzitní knihovna v Katovicích (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka), jedna z největších a nejmodernějších knihoven v Polsku. Oranžová fasáda stavby odkazuje svojí barvou k lokální stavební tradici hornických domků a továren, není to ovšem cihla, ale indický pískovec v netypickém odstínu. Geometrická struktura a pravidelná stavba odkazují k dědictví katovického modernismu.

 

Více informací na http://www.polskyinstitut.cz/

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu