Design Cabinet CZ

19.05. 2018

Prezentace v Miláně - městský elektromobil Microline

Novinky

Klára Sůvová

Milan Design Week je největší akce designu v Evropě, kde se rodí trendy pro následující léta. Je plný nových nápadů, jak od velkých firem, tak od začínajících designérů, popřípadě i studentů. K vidění je spousta zajímavých prototypů, ale i již běžně dostupných produktů. Jeden z vystavených byl městský elektromobil Microline, který jde letos do prodeje.

Microline je redesign auta Isetta z 50. let minulého stoleni. Autu se přezdívalo “bubble car", kvůli jeho kulatému tvaru, který si zachoval i jeho nástupce. Další jeho tvarovou diferencí jsou dveře, které nejsou z boku vozidla, ale zepředu.

Vůz slouží převážně pro městskou dopravu. Vychází ze studií, které říkají, že průměrný počet pasažérů v autě je 1,2 osoby, tudíž 5 místně auto je pro běžné používání asi stejně praktické, jako nošení cestovního zavazadla každý den. Firma Micro se proto rozhodla vytvořit vůz, který kombinuje výhody motorky a auta. Díky své nízké váze a menším počtem dílů se při výrobě spotřebuje o 60% méně energie.

Microline může jet rychlostí až 90 km/h a na jedno nabití ujede až 215 km. Další z jeho kladných stránek je i osm barevných provedení, které vybrali fanoušci na jejich sociálních sítích, tudíž varianty odpovídají tomu, co společnost momentálně preferuje. Auto si lze objednat například ve vídeňské bílé, milánské červené nebo pařížské mentolové, a to za 12 000 €.

Více informací na: https://www.micro-mobility.com/en/experience-micro/microlino

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu