Design Cabinet CZ

07.03. 2018

Rose & Steel_designové české činky se představily světu

Novinky

Rose & Steel Designové české činky se představily světu Rose & Steel, zcela nová designová řada cvičícího nářadí určeného výhradně pro ženy má za sebou slavnostní představení veřejnosti, které proběhlo na půdě Uměleckoprůmyslového muzea, a to ne zcela náhodou, exklusivní cvičební náčiní se ještě před samotným uvedením na trh stalo součástí jeho sbírek.

Za elegantním designem limitované série sad jednoručních dámských činek o váze od jednoho do pěti kilogramů stojí designér Tomáš Kadeřábek. Základními materiály Rose & Steel jsou ocel a dřevo, z evropských dřevin se nejčastěji jedná o javor a ořech, z exotických dřevin o palisandr a makassarský eben. Všechny produkty značky Rose & Steel se vyrábějí jednotlivě na objednávku v malých nezávislých dílnách v České republice.

„Design Rose & Steel vychází z evropského kulturního dědictví a spojuje sport s uměním do jednoho harmonického celku podle antického principu kalokagathia, který byl ideou olympijských her ve starověkém Řecku,“ říká duchovní otec projektu Pavel Kuklík. 

Tvůrci Rose & Steel si zakládají na pravdivosti a umělecké autenticitě svého projektu. Jeho vývoj proto od začátku dokumentuje šest fotografů - Karel Cudlín, Pavel Kuklík, Petr Krejčí, Michal Ninger, Jana Jabůrková a Jiří Turek, kteří představují jednotlivé členy týmu v jejich reálném profesním i soukromém životě v duchu mota Rose & Steel: „reálné věci od reálných lidí pro reálné lidi“. Jejich fotografie budou od dubna k vidění na doprovodné výstavě „START UP #roseandsteel 6 OBJEKTIVY“.

Více informací naleznete na https://www.roseandsteel.com/

Fotografie, video a další materiály jsou ke stažení na níže uvedeném odkazu: https://www.dropbox.com/sh/ug2p82oem8b7pba/AACeq1iavGq2g09B02551a3ba?dl=0

 

Květa Čulejová

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Česká Stavební Akademie