Design Cabinet CZ

25.04. 2016

Rozhovor s Kateřinou Blahutovou

rozhovory

Kateřina Blahutová má ráda věci, které mají potenciál s trochou fantazie uživatele generovat příběhy. Ráda tvoří ruku v ruce s přírodou. Její tvorbu naleznete pod značkou KATLA .

Co Ti dalo podnět k vytvoření vlastní značky s designovými produkty?

Tak trochu to bylo vyčerpání z architektonické praxe. Člověk se musí hodně přizpůsobit a odevzdat se klientům. V architektuře uznávám empatický přístup. Proces je dlouhodobý, projekty se vyvíjí, mění, musí vyjít napřed mnoha parametrům, člověk si musí odpustit kus svého ega. Proto jsem si řekla, že bych si ráda vytvořila věci, které budou 100% já a které, až uznám za vhodné, že jsou hotové a že si za nimi stojím, představím ostatním. A pak už jenom ber nebo nech být!

Co Tě inspiruje?

Inspirace přichází hlavně na cestách a při poslechu hudby. Musí na to být to správné rozpoložení, ale většinou přichází nečekaně.

Jak vypadá Tvůj den?

Obvykle poměrně hekticky. Minimálně třikrát odložím budík, potom se vyplazím z postele a snažím se probudit jógou. Poté zjistím, že už jdu skoro pozdě do práce… Pracuji na Letné v architektonickém atelieru, takže během dne si užívám všech místních gastronomických potěšení - Klub AVU, Mr. Hotdog, Farma Letná nebo Gelateria Amato. Po práci chodím do Cirqueonu na akrobacii na šálách, což je mimořádně zábavná věc, i když mi to zase tolik nejde. Jinak chodím na vernisáže, koncerty, výjimečně i do kina. Před spaním obvykle ještě pracuju - ať už na designu, vjingu nebo si hraju s hudbou. Víkendy obvykle mívají jasnou strukturu J. To znamená party (ať už pro zábavu, nebo i pracovně - což se nevylučuje..), nejčastěji v mém milovaném Neone. A potom už jenom chill, dobré jídlo, kamarádi a trocha tvorby. Snažím se ale z Prahy utíkat, ať už do Berlína nebo do přírody.

Co Ti udělá radost?

Když mě někdo překvapí, když můžu být s přáteli, nebo když někomu udělám radost. Pak mě taky spolehlivě rozzáří sladké nebo oblíbení hudba.

Jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Nejraději mizím někam do dálek objevovat neznámé, nebo se naopak ráda vracím do míst, která jsem si zamilovala. Mezi takové patří třeba Benátky, Reykjavík nebo Berlín. Miluji města i úplnou samotu. Taky ráda vymýšlím střelené parties KSK a baví mě DJing a Vjing spojený s trochou scénografie. Vystupuju pod pseudonymem DVDJ Ananas.

Na čem momentálně pracuješ?

V práci (Uhlík architekti) se momentálně věnuji expozicím. Jedna moc hezká se chystá do dechberoucích prostor dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí. Ale víc prozradit zatím nemůžu. Průběžně také chystám VJingy na různých klubových akcích. Spolu s kamarádkou Adélou Sobotkovou (New Magic Media) jsme založily Lollab - experimentální univerzální kreativní platformu. Připravujeme například klip pro Herbarium, který vyjde při příležitosti releasu Genot Centre.

Kateřina tvoří pod značkou KATLA a prezentuje svojí tvorbu na platformě pro české designéry a talentované tvůrce Bohemia Design Market, která mimo jiné umožňuje dodání její tvorby po celém světě a nabízí i několik forem plateb a osobní předání. Nákupem na Bohemia Design Market se podporujet společně s českým designem i 3 další organizace v oblastech: nadace a občanská sdružení, životní prostředí, kultura, a to 3 % z celkové ceny nákupu.

FB: https://www.facebook.com/bohemiadesignmarket/

Grafická karta: Eva Trnková www.evatrnkova.cz

 

 

 

 

 

 

Katerina Blahutova likes things with ability to generate stories with a bit of fantasy of the user. She also likes going hand in hand with nature. Discover her design brand KATLA.

What was your turning point to start your own brand with design products?

I think it was the exhaustion from being an architect. One has to be very flexible and devote himself to the client. I try to be empathic while designing. The process is very long-term, projects evolve, change, there is a lot of parameters to fullfill, you have to give up a part of your ego. This was why I told myself I wanna do something 100% myself. So I design and when I am truly satisfied with what I have done, I introduce it to the world. And then just take it or leave it!

What inspires you?

Inspiration comes while travelling or listening to music. I have to be in a special mood for this and it comes unexpected.

How your regular day looks like?

Usually pretty hectic. I postpone my alarm at least 3 times, before crawling finally out of bed. Then i try to wake myself up with some yoga exersise and then find out I am already a bit late for work:) I work in an architectural studio in Letna, so during the day I enjoy its gastronomic pleasures at Klub AVU, Mr. HotDog, Farm Letná or Gelateria Amato. After work i attend aerial silk classes at Cirqueon or some kind of culture events - music, vernissage or cinema. I usually work in the evenings before going to sleep - I do design, visuals or djing. Weekends usually be like party (usually my beloved Neone, sometimes vjing, sometimes djing) + some chill and good food + work again. But i try to escape the city as much as i can, both to Berlin or nature.

What makes you happy?

When someone surprises me, while I am with friends, or if I make someone happy. And also when I get something for my sweet tooth or my favourite tracks!

How do you spend your free time?

I love to disappear into distant places to discover unknown or to simply return into places I fell in love with. Among these places, there are for example Venice, Reykjavík or Berlin. I enjoy metropolitan life as well as solitude. I also like to organise crazy party events (KSK) and sometimes I try to do DJ and VJ with a bit of set design. My pseudonym is DVDJ Ananas.

What are you working on currently?

At my work (Uhlík architekti) I am currently designing expositions. One of them will be a nice one situated in the thrilling spaces of Dominican monastery In Jablonné v Podještědí. But i have to keep teh rest for a secret. In the meanwhile I do VJing at different club events. Me and my sis Adéla Sobotková (New Magic Media) just founded an universal creative platform LOLLAB. Right now working on a music video for Herbarium, which will be released via Genot Centre.

Katerina creates under name  KATLA and presents her work on the platform for czech designers Bohemia Design Market , where you can choose her fashion work online from your home. Bohemia Design Market supports worldwide shipping & several payment methods. Your purchase at Bohemia Design Market supports the Czech design
and three other organizations in the areas of:
Foundation and Civic Associations, Environment, Culture, with 3% of the total purchase price

 

FB: https://www.facebook.com/bohemiadesignmarket/

Graphic card: Eva Trnková www.evatrnkova.cz

 

 

 

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Česká Stavební Akademie