Design Cabinet CZ

10.01. 2019

Rozhovor s nositelem Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Jáchymem Bouzkem

rozhovory

Přinášíme Vám rozhovor s nositelem Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterým je Jáchym Bouzek z Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické v Praze. Jáchym vytvořil knihu Nahota.

Karin Bittnerová

 

 Kdo je Jáchym Bouzek?

 

Jsem studentem animace na University for the Creative Arts ve Velké Británii, pobyl jsem na stáži na filmové škole Edaic ve Francii a odmaturoval z grafického designu na Hellichovce v Praze.

 

Jaké máš pocity po udílení cen? Máš radost z Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterou jsi získal?

 

Knížka slouží jako volná předloha k mému plánovanému filmu a fakt, že získala tuto cenu je motivací k pokračování na tomto projektu.

 

O čem je tvá práce?

 

Šaty dělají člověka; k čemu je pak zapotřebí člověk? Jedná se o parodující analýzu lidství a společenských konvencí. 

 

Co Tě při tvorbě bavilo?

 

Bavilo mě přemýšlet nad propojením obsahu a formy, volení nevšedního formátku knihy, druh papíru, techniky tisku. Kniha je médium, kde materiál může mít svůj narativ.

 

Děkuji za odpovědi.

 

Více informací v příloze a na http://www.studenstskydesign.cz

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu