Design Cabinet CZ

10.01. 2019

Rozhovor s nositelkou Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Denisou Körnerovou

rozhovory

Přinášíme Vám rozhovor s nositelkou Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterou je Denisa Körnerová z Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické v Praze. Denisa vytvořila Autorskou abecedu Ofelie.

Karin Bittnerová

 

Kdo je Denisa Körnerová?

Pocházím ze Šumperka, kde jsem také vystudovala střední školu v oboru grafický design. Po roce studia architektury na vysoké škole v Ostravě jsem se vrátila ke svému, a přihlásila se na Vyšší   odbornou školu grafickou v Praze, kde také vznikla má autorská abeceda Ofelie jako absolventská práce. V současné době jsem studentkou ateliéru Grafický design I na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem.

 

Jaké máš pocity po udílení cen? Máš radost z Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterou jsi získala?

Jsem šťastná, protože jsem dokázala vytvořit abecedu, která měla pozitivní zpětnou reakci a její ocenění mě potěšilo.

 

Jak bys popsala svoji práci?

Jedná se o abecedu respektující ověřená pravidla. Styl kresby je křehčí díky organickému motivu, ze kterého abeceda vycházela, proto je vhodná především k akcidenční sazbě.

 

Co Tě na procesu práce nejvíce bavilo?

Na písmu mě bavila detailní práce a hledání souvislostí mezi jednotlivými znaky.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Více informací v příloze a na http://www.studenstskydesign.cz a na http://www.designcabinet.cz/zvlastni-ceny-narodni-ceny-za-studentsky-design-2018-ziskali

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu