Design Cabinet CZ

21.01. 2019

Rozhovor s nositelkou Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Kristinou Bártovou

rozhovory

Přinášíme Vám rozhovor s nositelkou ocenění děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterou je Kristina Bártová z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Kristina vytvořila autorský průvodce Praha - místa, bytosti, substance.

Katrin Bittnerová

 

Kdo je Kristina Bártová?

Je to člověk. Má ráda přírodu, zejména jiné člověky, rostliny a taky šneky. Ale v podstatě většinu pozorovatelných projevů vesmíru. Je i student, takže svůj kapitál investuje do zážitků. Na té fotce, to je na Maledivách se svým oblíbeným šnekem.

Jaké máš pocity po udílení cen? Jakou máš radost z Ceny děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kterou jsi získala?

„Obligátní “nečekala jsem to, mám velikou radost a přeji si světový mír” platí i tentokrát. Jsem ráda, že má práce někoho zaujala a samozřejmě mě to motivuje do další tvorby.

Jak bys popsala svoji knihu?

Je to takový netradiční průvodce magickou Prahou - lexikon bytostí, které tam lze potkat, míst, kde jsem je viděla a substancí, s kterými však přicházejí do styku i běžní smrtelníci. Jo a je kompletně psaná i ilustrovaná na psacím stroji, to je myslím na pohled nejzajímavější.

Co tě na procesu práce nejvíce bavilo?

V podstatě všechno. Chození denní i noční metropolí při sbírání nápadů, jejich třídění nad sklenkou vína, ale i ťukání po večerech do stroje a převádění hrubých skic do strohého rastru. Nejvíc asi experimentální povaha této věci.

Děkuji za rozhovor.

 

Více informací na v příloze a na http://www.studenstskydesign.cz a na http://www.designcabinet.cz/zvlastni-ceny-narodni-ceny-za-studentsky-design-2018-ziskali

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu