Design Cabinet CZ

02.03. 2022 - 29.04. 2022

Soutěž Teendesign na téma Všechny barvy pohádky

Soutěže

Téma letošního ročníku výtvarné soutěže Teendesign Všechny barvy pohádky odkazuje na výročí narození Jiřího Trnky.

Výtvarnou soutěž pro středoškoláky vyhlašuje Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Vyhlásila ji 24. února 2022 v den 110. výročí narození významného plzeňského rodáka Jiřího Trnky, jehož umělecky všestranná osobnost zanechala nesmazatelnou stopu ve světě umění. Odkaz Jiřího Trnky si fakulta připomene také mezinárodním sympoziem ilustrace a animované tvorby, které se bude konat letos v říjnu.

Cílem soutěže Teendesign je hledat nové talenty, podporovat mladé kreativní lidi v jejich umělecké tvorbě a případně je i povzbudit k dalšímu studiu umění na vysoké škole.

Studenti všech typů gymnázií, středních a vyšších odborných škol (věk 15+) mohou své příspěvky posílat do čtyř kategorií - animace, fotografie, grafický design, ilustrace.

Autoři nejlepších prací v každé kategorii získají zdarma účast v týdenním kurzu mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2022, další soutěžící se mohou těšit na slevy z kurzovného i publikace z produkce Sutnarky. ArtCamp 2022 se bude konat v termínu 11. - 29. července 2022. Více o mezinárodní letní škole umění se dozvíte na FB.
 

Deadline: půlnoc 29. dubna 2022
 

Jak nahrát soutěžní práce: Postup je obdobný jako při podání přihlášky ke studiu na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Instrukce k odevzdání prací a pravidla soutěže najdete na www.fdu.zcu.cz/teendesign.
 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu