Design Cabinet CZ

30.05. 2018

V Miláně byly k vidění i mísy Reiko Kaneko pro zvýšení požitku z jídla a stolování

Novinky

Petr Vondruška

 

Na letošním italském Salone del Mobile mě zaujala značka Neff. Tato společnost byla v Německu založena už v roce 1877. Dnes je jedním z předních evropských výrobců vestavěných spotřebičů. I tento rok představila novinky moderních spotřebičů, ale současně se zaměřila na úplně jiný koncept, a to na zvýšení požitku z jídla v souladu se zásadami vysoké gastronomie.

 

Společnost Neff spolupracovala na tomto konceptu s návrhářkou Reiko Kaneko, která vytvořila mísy, jejichž tvar a barvy mají ovlivnit, ba zesílit vnímání chutí pochutin. Přestože je Reiko Kaneko známá svými jednoduchými tvary porcelánových a keramických souprav, tato sada tří misek má tvary nepravidelné a jejich barevnost je přizpůsobena pokrmům, pro které jsou určeny. 

Vzhled první z nich určené pro mořské pokrmy je hrubý a připomíná šupinatou strukturu, aby evokovala mořský svět. Druhá mísa určena pro thajské pokrmy má černou barvu, čímž se má umocnit chuť koření. Poslední, růžová mísa zaobleného tvaru, je určena pro dezerty.

 

I přesto, že jak v sériové výrobě či skladování a v praktickému používání by vznikaly problémy, tato koncepce se mi velmi líbila. Bylo to odlehčující, zajímavější a myslím si, že oproti strohým a jednobarevným produktům ostatních firem i bližší návštěvníkům.  

 

 

Foto: archiv firmy

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu