Design Cabinet CZ

24.07. 2010

Vítězkou druhého kola o originální likérovou skleničku na Becherovku je Veronika Černá

Novinky

V březnu letošního roku vyvrcholila první vlna projektu, v němž společnost Jan Becher-Karlovarská Becherovka, a.s. oslovila sklářské designéry k návrhu likérové skleničky pro Becherovku.

Ve sklárně CRYSTALITE BOHEMIA, s.r.o. ve Světlé nad Sázavou sjely z výrobní linky první nové likérky pro Becherovku za účasti autora loňské vítězné skleničky Marcela Mochala. Jeho likérová sklenička byla vyrobena v jediné limitované sérii cca 40 000 ks.(Viz Akce > Soutěže > Hlasujte pro novou skleničku Becherovky z rukou českých designérů).

K návrhu druhé série likérových skleniček byli přizváni tři noví mladí čeští sklářští designéři – Veronika Černá, Josef Divín a Tomáš Hovorka. K nim se připojil Jiří Novotný, jehož návrh postoupil z prvního kola na základě velkého ohlasu spotřebitelů. Tyto čtyři návrhy se ucházely o přízeň hlasujících od 15. 4. do 15. 7. 2010. Spotřebitelé mohli opět hlasovat prostřednictvím SMS nebo na internetových stránkách Becherovky. Všechny soutěžní návrhy skleniček jsou k vidění na Letišti Praha v rámci výstavy Czech Fashion Live věnované českému designu do 20. 10. 2010. Zvolená likérka představuje dva skleněné tvary vsazené do sebe, které se vzájemně propojují a doplňují. „Jsou ženou a mužem a být bez sebe nemohou. Zatoužíme-li po ledově vychlazené Becherovce, stačí nalít do spodní části skleničky vodu a nechat ji zamrazit. Nádoba se promění v ledový sloup, z jehož duše vyzařuje zlatavý nápoj,“ popisuje svůj návrh autorka Veronika Černá.

Potvrzením úspěšnosti projektu je i zájem zahraničních zákazníků o limitovanou edici. Sklenička Marcela Mochala bude přibalena k Becherovce a distribuována např. na trzích v Rakousku, Slovinsku, Litvě, Chorvatsku, Ukrajině a Rusku.

MgA. Veronika Černá

(*1982, Havlíčkův Brod)

Česká sklářská výtvarnice, vystudovala VŠUP v Praze. Promlouvá k světu citlivým, až niterným přístupem k tvorbě a hlubokým respektem k materiálu sklářskému i jinému, které propojuje v čisté harmonii. Zabývá se hutním tvarováním skla, volnou plastikou, navrhováním užitých předmětů a šperků.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Česká Stavební Akademie