Design Cabinet CZ

30.09. 2017 - 31.12. 2017

Worth Partnership

Workshopy a semináře

Worth Partnership Project je financován z programu Evropské unie COSME.Je určený pro zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků. WORTH Partnership Project chce vybudovat partnerství napříč Evropou mezi talentovanými módními návrháři, kreativci, technology, výrobními podniky (SME) a technologickými firmami.

Cílem projektu je vytvořit nové produkty a nápady, a to díky vymýšlení nových způsobů výroby, spolupráce nebo přijímání inovativních a průkopnických technik, procesů a obchodních modelů.

 

Kdo se může přihlásit?

Do Worth Partnership projektu se může přihlásit každý kreativec, designér, umělec, startup, technologická společnost či malý nebo střední výrobce z módního a spotřebního průmyslu. Ti se mohou zabývat oblastmi jako je móda, textil, obuv, nábytek, home decor, kůže, kožešiny, šperky či jiné doplňky. Pokud hledají nové příležitosti pro využití nápadů a módní koncepty, které jsou vysoce inovativní, průkopnické a integrují nové technologie a design mohou se do projektu přihlásit.

Uchazeči budou muset prokázat velký zájem spojit se, tvořit a inovovat v mezinárodní konkurenci. Předložené návrhy a projekty budou hodnoceny na základě jejich postoje k inovaci, dopadům na společnost a na životní prostředí, technické a průmyslové proveditelnosti a jejich tržního potenciálu.

Výzva pro uchazeče Worth Partnership projektu bude probíhat po dobu 4 let s různými výzvami. První výzva potrvá od 18. září do 31. prosince 2017, aby vzniklo první partnerství. Další nábor uchazečů proběhne následně v letech 2018, 2019 a 2020. Cílem je podpořit 150 inovativních a průkopnických partnerských projektů. Tato inovativní partnerství se budou skládat minimálně ze 450 společností (SME a startupy).

Podpora účastníků na vytvoření partnerských projektů

Vybraní účastníci budou podpořeni ve výběru toho nejlepšího partnera pro vývoj svých konceptů. Minimální délka každého partnerského projektu bude 9 měsíců s možností prodloužení a přizpůsobení se v závislosti na technické náročnosti, zralosti a připravenosti každého projektu či nápadu.

 

Každé partnerství dostane k dispozici:

1) finanční podporu, aby převedlo svůj nápad do reality

2) koučování na míru a odborné vedení specialisty pro zlepšení vědomostí a dovedností souvisejících s designem, technologiemi, výrobními procesy a obchodními strategiemi; přístup k financím; podpora umístění na trhu; právní podpora a řízení duševního vlastnictví,

3) navazování kontaktů, podpora usnadnit spolupráci a příležitosti na trhu.

 

Pro koordinaci koučových aktivit, organizaci potřeb partnerů a poskytování podpory bude k dispozici obětavý mentor. Výsledek každého partnerství bude vystaven na dvou mezinárodních výstavách či veletrzích, aby účastníci navázali obchodní vztahy a zvýšili svou viditelnost na trhu díky potencionálním kupcům či zákazníkům.

 

Výběr provede porota složená z vysoce renomovaných odborníků z oblasti vysoké módy, designu a spotřebitelského průmyslu.

 

Worth Partnership Project je pokračováním úspěšného pilotního projektu, který se konal mezi lety 2013 a 2015. Více informací o 34 vystavených produktech a výsledcích, vytvořených během pilotního projektu Worth je na: http://www.pilot.worth-project.eu/ Pro vice informací navštivte www.worthproject.eu .

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu