Design Cabinet CZ

01.05. 2020 - 08.05. 2020

Zlin Design Week na téma Spolupráce se rozjel v online podobě!

Festivaly a veletrhy

V době koronavirové karantény se na 1. máje rozjel do 8. května 2020 na sociálních sítích a na webu festival Zlin Design Week.

Festival Zlin Design Week přichází i přes překážky karantény s nabitým programem, tentokrát však online. Uvádějí se  přenosy a rozhovory s osobnostmi ze světa designu i marketingu. Sandra Kumorowski nabídne své postřehy ze strategického plánování a rozvoje podnikání, David Dvořáček ze Studia Creepy prozradí, jak svou prací pomáhá v době koronavirové pandemie, a módní návrhář a nositel titulu Best in Design 2020 Milan Flíček zase poví, jak se daří jeho módní značce, a jak důležitá je podle něj při výrobě textilií dlouhodobá ekologická udržitelnost.

Do programu online ZDW týdnu se může zapojit každý – tvůrčí tým spustil na sociálních sítích výzvu Sdílím design, která ukazuje, že tvořit a inspirovat ostatní je možné i z pohodlí gauče. „Výzva chce pomoci představit nové talenty ze světa umění a designu. Každý den výzvy ponese nové téma. Své podněty, myšlenky a nápady, designové nebo architektonické kousky budou moci účastníci sdílet společně se svými přáteli a followery,“ sdělila za tým ZDW manažerka projektu Jitka Smolíková.

Festivalová sestava pomůže fanouškům přinést další zdroje nápadů a v neposlední řadě i zábavy. V rámci Cool spolupráce se členové týmu Zlin Design Weeku podělí s publikem o své oblíbené Spolupráce. Na blogu ZDW pravidelně vycházejí články a rozhovory, například s vítězi jednotlivých kategorií soutěže Best in Design. K propojení všech mladých designérů vznikla na Facebooku platforma Design Kantýna. A jako každý rok, i letos doprovází zlínský týden designu hudba.

Projekt Zlín Design Week  funguje šestým rokem díky Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a unikátní spolupráci studentů designu, marketingu a audiovize, která je pro fakultu tak typická. Příští ročník festivalu se uskuteční od 7. do 14. května 2021.

Více informací v příloze, na facebooku, instagramu a na www.zlindesignweek.com

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu