Design Cabinet CZ

25.06. 2018

Bohempia a nová kolekce konopných tenisek řady SS18

Novinky

Česká eco-friendly značka Bohempia do sezóny jaro a léto 2018 vstoupila s novou paletou letních barev a s vylepšenou technologií svých konopných tenisek. Nová generace nese označení 2.0, je kvalitnější a pohodlnější.

Kolekce nabízí dvacet osm barevných kombinací v letních tónech od světle modré, námořnické, červené a navy, mátové, přes univerzální tmavě a světle šedou, přírodní, khaki, černou až po nejklasičtější bílou, většinou s bílou podrážkou.

Tenisky z letní řady vlastní novou anatomicky lépe tvarovanou i pohodlnější vložku a díky použití druhé vrstvy kaučuku a při výrobě technikou takzvané komorové vulkanizace je jejich podrážka spolehlivější. Jednotlivé vrstvy konopného materiálu jsou k sobě volně sešité (nikoliv lepené) a díky tomu je bota prodyšnější.

 

Všechny doposud známé unisex styly šněrovacích Holata a Krasen, nazouvacích Vitan a kotníkových Orasa a Milek jsou k dostání v evropských velikostech 36–46 na e-shopu www.bohempia.eu nebo na karlínské adrese Sokolovská 76.

 

O konopí

Jedná se o vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů a s poloviční spotřebou vody, a proto není nutný jeho dovoz. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž našeho životního prostředí.

 

 

Bohempia a Tomáš Rohal

(Bohemia, latin. výraz pro Čechy + hemp, angl. výraz pro technické konopí)

 

Tomáš Rohal českou firmu založil v únoru 2015 po více než roce intenzivních příprav a několika letech výzkumu. Vystudoval obor Konstrukce textilních strojů na liberecké univerzitě. Po absolvování studia se této profesi nikdy nevěnoval, protože české textilní továrny se v této době zavíraly a výroba se masivně přesouvala na východ. Mnoho let proto působil v mezinárodní společnosti zaměřené na výrobu technických plynů a v dalším zaměstnání se profesně věnoval energetice a obnovitelným zdrojům.

Vedle své kariéry se však zabýval myšlenkou založit vlastní značku s konopnými produkty a vytvořit společensky zodpovědný start-up, který podpoří lokální výrobu, již expanze asijských výrobků potlačila.

V této chvíli pod značkou Bohempia vyrábí tenisky, konopná trika, kšiltovky, opasky, ponožky, rukavice, kuchyňské utěrky a jako jediný na světě i froté ručníky s konopnou smyčkou. Značka v roce 2017 získala mezinárodní vegan-friendly certifikaci PETA a ocenění za druhé místo kategorie Inovace v anketě Český Goodwill.

Více informací v příloze a na.www.bohempia.eu

 

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu