Design Cabinet CZ

02.07. 2020 - 23.08. 2020

Digitální hřiště – Blik Blik

Výstavy

Plzeňské DEPO2015 otevírá ve svých prostorách od 2. července 2020 nové digitální hřiště. Atraktivní interaktivní světelná instalace propojí umění a zážitky. Velcí i malí návštěvníci budou moci zažít hravou formou prvky festivalu světla Blik Blik, který se letos kvůli vzniklé situaci bohužel nemůže uskutečnit v původní dramaturgii a podobě.

 

V Autobusové hale DEPO2015 vznikne interaktivní digitální hřiště Blik Blik, které úzce navazuje na připravovaný, ale v důsledku koronavirové pandemie nerealizovaný, festival světla. Bývalá autobusová hala nabídne zatemněný multifunkční prostor o celkové rozloze téměř 770 m², který je ideální pro světelné instalace. Tématem expozice je hra se světlem a zvukem. Velcí návštěvníci se přenesou do světa vizuálních experimentů, zvukových iluzí a světelné imaginace, se kterým je bude bavit si hrát a poznávat ho. Ti malí zase budou objevovat pro ně zcela nepoznané vjemy, které budou podněcovat jejich představivost a sami si tento nový svět budou moci utvářet a formovat do nových zážitků. 

 

Na návštěvníky čekají i instalace, které je spojí s uměleckými díly. Bude možné je ovládat a měnit jejich formu. Jednou z instalací bude například možnost vytvářet světelné ohňostroje pomocí lidského pohybu, nebo expozice, kde se návštěvníci stanou zachránci planety Země. Příkladem dalších unikátních instalací je analogová psí bouda s digitálním obranářem uvnitř, laserová prolézačka, hry s UV světlem, světelné malování, nebo ultra velká a zářivá pocta veleznámé hře – Člověče, nezlob se! Do realizace digitálního hřiště se zapojili domácí i zahraniční profesionálové světelného umění, jako např. Initi Playground, WroART, 3Dsense nebo Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU vPlzni. 

 

Celá expozice bude pospolu s prodlouženou expozicí Góóól součástí uceleného letního programu „Depovletu“ v areálu DEPO2015, který má za cíl podpořit lokální kulturu, komunitu a zejména umožnit opětovné setkávání diváků s umělci. Světelné instalace budou veřejnosti přístupné až do 23. srpna. 

 

Více informací o digitálním hřišti a dalších událostech v přílohách a na webu DEPO2015.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu