Design Cabinet CZ

31.10. 2023 - 04.11. 2023

Dušičkový pop-up

Výstavy

V  novém concept store SUMO Garden na pražském Senovážném náměstí jsou k vidění umělecké plastiky-urny od 21 umělců. Akce je přístupná veřejnosti do 4. 11.2023.

Na prodejním Dušičkovém pop-upu můžete obdivovat květinové aranže Mário Wilda, bytové designové produkty SUMO Garden a skleněné plastiky, které vyrobili významní tvůrcei:  Vladimíra Klumpar-Pavlik (sochařka, sklářka), Federiko Díaz (sochař pracující s robotikou, multimediální umělec),Martin Janecký (sochař, sklář), Petr Písařík (malíř, sochař), Alžběta Jungrová (fotografka), Zdeněk Fránek (architekt), Tono Stano (fotograf), Zdeněk Lhotský (sklář, sochař, výtvarník, grafik), Marek Číhal (malíř), Vladimír 518 (raper, malíř, typograf, spisovatel), Michal Škapa (malíř, grafik, typograf, designér), Filip Kůrka (malíř), Matyas Pavlik (sklář), Michal Cimala (sochař, malíř a muzikant), Jakub Janovský (malíř a sochař), Antonín Střížek (malíř, fotograf), Natalie Dufková, (módní návrhářka) Jiří Belda (šperkař, sochař), Viktorie Beldová (šperkařka)  a Lucie Švitorková (sklářka).

K projektu vznikla rozsáhlá tištěná publikace s názvem Skleněná duše, ve které je zaznamenána první kolekce skleněných plastik-uren včetně popisu jejich vzniku a medailonku autorů. Publikace mapuje i světové odchodové rituály, funerální slovník a rukodělná řemesla s kolekcí spojená. 

V příloze je rozhovor na téma českých a světových odchodových zvyků s Martinou Sikorovou, majitelkou sbírky skleněných plastik a spoluautorkou právě připravované knihy Skleněná duše.

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu