Design Cabinet CZ

07.11. 2017 - 19.11. 2017

Italský design 7

Výstavy

Vico Magistretti

Velikána italského designu Vico Magistrettiho a další představitelé italského designu od 30. let dvacátého století představí od 7. 11. do 19. 11. 2017 výstava v pražském Národním domě na Smíchově. Italové mají neuvěřitelný cit pro krásu podpořenou emocemi promítnutých do designu. Italský design je stylový, neopakovatelný a nadčasový. Opírá se o tradici řemeslné výroby, která se tvořila stovku let v poctivých rodinných firmách. Po dokonalém zvládnutí řemesla přišla odvaha odrazit se od tradice k designu.  

Výstava je uspořádána chronologicky. Od prostoru věnovaného designérovi Vico Magistrettimu  se pak vine jako cesta za více než 100 díly zahrnujícími autory jako Roberto Barbieri, Michele De Lucchi, Franco Albini, Giotto Stoppino, Enzo Berti, Marco Zanuso, Roberto Barbieri, Alberto Meda, Anna Castelli Ferrieri, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Ettore Sottsass, Joe Colombo…zastoupeny jsou i mezinárodní osobnosti jako jsou Ron Arad, Patricia Urquiola, Maarten Van Severen, Marcel Wanders, Philippe Starck, bratři Ronan a Erwan Boroullecovi ad.

Na výstavě se představují i nejvýraznější výrobci designových produktů jako jsou firmy Oluce, Artemide, Flou, Schiffini, Zanotta, Cassina, Poltrona Frau, Kartell, Calligaris a Memphis.

Vystavené objekty nabízejí širokou škálu produktů a skic návrhářů.  Aby byly podtrženy charakteristiky každého prvku je výstava uspořádána jako „neutrální kontejner“, ve kterém různé designové prvky nacházejí své správné umístění prostřednictvím odlišných prostorů a otvorů. Tento modulární systém může být použit pro vystavení samonosných objektů, prvků ve výšce stolu i prvků zavěšených i na zdi.

Souvislosti, formy, materiály a barvy každého předmětu nabídnout návštěvníkům pohled na jedinečnost italského designu.

 

Národní dům na Smíchově

Náměstí 14. října č. 16, Praha 5

 

Otevřeno 12 – 20 hodin

Vstup volný  

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Česká Stavební Akademie