Design Cabinet CZ

02.04. 2018

Japonské komiksy zdarma online a navíc hlavní hvězdou veletrhu Svět knihy bude 2018 Alejandro Jodorowsky!

Novinky

Japonské komiksy (manga) se u nás těší čím dál větší oblibě, také díky tomu, že za nimi stojí mimořádně nadšená skupina redaktorů a překladatelů z nakladatelství Crew.

Mnohé proto potěší zpráva, že toto nakladatelství právě spustilo novou stránku, kde si lze zdarma online přečíst první kapitoly z prvních dílů manga titulů: http://www.crew.cz/komiks/manga.

Všechny ukázky jsou zdarma – první je dostupná úplně volně, další jsou podmíněny pouze zadáním emailu. A pro ty, kdo ještě s četbou japonského komiksu nemají zkušenosti, i s jednoduchým návodem na úvod.

Alejandro Jodorowsky přijede na veletrh Svět knihy 2018!

Největší český knižní veletrh Svět knihy se letos ponese ve znamení komiksu: organizátoři nezůstávají pozadu za světovým vývojem, kde komiks proniká do mainstreamu a dávno se nepovažuje za médium pro děti, ale naopak ambiciózně kombinuje nejrůznější typy příběhů s často úchvatnou výtvarnou stránkou.

Alejandro Jodorowsky je obrovským průkopníkem v komiksu 20. století; status legendy si vydobyl jak kontroverzní, až psychedelickou filmovou tvorbou, tak právě svými fantastickými sci-fi komiksy. V nakladatelství Crew vyšlo mnoho z jeho nejzásadnějších děl, která spojují vesmírnou metafyziku a kruté mýty s erotikou a tělesností – především šestialbový Incal, který vznikl jako odpověď na neuskutečněný filmový epos Duna. Do univerza Incalu patří ještě další ságy, například Kasta metabaronů nebo Technokněží.

Více informací v příloze.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu