Design Cabinet CZ

27.08. 2018

Karim Rashid v Praze

Novinky

Jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů na světě míří do Prahy. Karim Rashid se stane hostem podzimního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Během této největší módní události v České republice veřejnosti představí svůj design bezdýmného tabákového produktu IQOS

Vizionářský návrhář Karim Rashid má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů, tři stovky významných ocenění a jeho práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách. Je světově proslulý svým nekonvenčním designem, který spojuje prvky minimalismu s převážně organickými tvary.

Narodil se v roce 1960 v Egyptě, vyrostl v Kanadě a trvale žije v New Yorku. Vystudoval průmyslový design na Carleton University v Ottawě, a poté studoval design v italské Neapoli. Je držitelem několika čestných doktorátů a významných cen za design. Má za sebou několik tisíc na trh uvedených produktů od módních doplňků přes interiéry až po celé domy a klientelu ve více než čtyřiceti zemích světa. Jeho práce zahrnuje takové objekty jako například koš Garbo a Oh chair pro společnost Umbra, nábytek pro Artemide a Magis, firemní identitu pro Citibank a Hyundai, hi-tech produkty pro LaCie a Samsung, a luxusní produkty pro Veuve Clicquot a Swarowski a mnoho dalších.

V září Karim Rashid představí v Praze originální grafické motivy inspirované digitálními technologiemi. Tento uznávaný designér bude exkluzivním hostem expozice IQOS, která bude součástí módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week konané od 31. srpna do 5. září 2018 v Clam-Gallasově paláci v Praze 1.

 

Více informací v přílohách.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu