Design Cabinet CZ

16.05. 2019

Ocenění Fedrigoni Top Award 2019 pro Kafkovu Proměnu

Novinky

Unikátní bibliofilie Proměna Franze Kafky s litografiemi známého výtvarníka Petra Nikla z nakladatelství Teapot uspěla ve světovém finále soutěže Fedrigoni Top Award 2019.

Kniha získala mezi silnou konkurencí cenu HP Indigo Award za mimořádné skloubení nejmodernější technologie tisku s dokonalým řemeslným zpracováním.

Proměna byla jedinou knihou z České republiky nominovanou do finále Fedrigoni Top Award 2019, mezinárodní soutěže pořádané luxusní italskou papírnou Fedrigoni, která každé dva roky oceňuje nejlepší grafické a tiskařské práce světa.

Limitovanou edici novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu Teapot vydal 28. října 2016, 101 let po prvním uveřejnění kultovního díla. Známý příběh proměny příručího Řehoře Samsy v brouka ozdobily čtyři originální litografie Petra Nikla přibližující hrdinovu postupnou metamorfózu zachycením proměny očí, které se na čtenáře dívají během celého příběhu.

Výjimečnost nového vydání Proměny podtrhuje originální koncept grafičky Johany Kratochvílové ze studia Signatura. Proměna je vytištěna na prémiovém papíru Fedrigoni (Splendorgel Avorio 230 g/m2 – texty a litografie, Materica Pitch 250 g/m2 – přebal), který svým sametovým povrchem zprostředkuje čtenáři listujícímu knihou i příjemný vjem z doteku. Zvolená barevná kombinace potahového plátna a papírového přebalu s vyřezaným organickým motivem navíc umocňuje temnotu Kafkova textu. Každý ze 150 výtisků je číslovaným, signovaným a precizně řemeslně opracovaným originálem, jedinečným sběratelským kusem.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu