Design Cabinet CZ

03.02. 2019

Odprezentuj – průvodce přípravou prezentace

Recenze

Knihu Odprezentuj s podtitulem Průvodce přípravou prezentace zpracoval Marek Hrkal, absolvent marketingové komunikace a public relations na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a podnikové ekonomiky a managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Knihu o 224 stranách vydalo nakladatelství Albatros pod značkou Bizbooks. Jsou v ní rovněž ukázky reálných prezentací z českého prostředí. Určena je nejen lidem, kteří ve firmách často vytvářejí prezentace, ale také častým účastníkům odborných konferencí, šéfům a manažerům, kteří úkolují podřízené tvorbou prezentací, startupistům hledajícím investory či lektorům a studentům.

Publikace je propracovaná nejen obsahově, ale i graficky - vysázena písmem Carrara, které v roce 2016 navrhl německý typograf Dieter Hofrichter, titulky pak aktualizovanou variantou fontu Univers Adriana Frutigera. Součástí knihy je kromě autorských ilustrací od Emy R. Pavlovské také na 115 ukázek z prezentací a dalších souvisejících grafik. Většina z nich pochází od grafika odprezentuj.cz Marka Anděla.

Kromě základních informací je kniha rozdělena na šest stěžejních kapitol (a desítky podkapitol), kterým předchází předmluva, je zde praktický slovníček, použitá literatura a použité zdroje i krátké info o autorovi samotném. Kniha je brožovaná, lepená, bez přebalu. Spadá do žánru non-fiction, marketing a prodej, manažerské dovednosti. Popisuje nejen náležitosti dobrých prezentací, ale vysvětluje také, jakých nejčastějších chyb by se měl člověk při jejich tvorbě vyvarovat.

Autor knihy Marek Hrkal, vytvořil za svou profesionální dráhu od roku 2010 už stovky prezentací. Právě tehdy založil webové stránky odprezentuj.cz. Jeho rady pomáhají prezentujícím nejen v Česku, ale také na Slovensku, v Rakousku nebo ve Švýcarsku.

 

Více informací v příloze a na https://www.odprezentuj.cz/ a na https://www.odprezentuj.cz/kniha/ 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu